Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Riot Platforms 2023’te Ne Kadar Bitcoin Çıkardığını Açıkladı

Riot Platforms, madencilik yarılanması yaklaşırken, geçen yıla ilişkin BTC üretim verilerini açıkladı. Detaylar şöyle…
Riot Platforms 2023’te Ne Kadar Bitcoin Çıkardığını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Bitcoin madenciliği sektörünün önde gelen isimlerinden Riot Platforms, 2023 yılında Bitcoin üretimini yüzde 19 oranında artırarak 6.626 BTC çıkardı. Bu önemli yükseliş, yalnızca şirketin artan verimliliğini değil, aynı zamanda dalgalanan bir pazara uyum sağlama yeteneğini de vurguluyor.

Operasyonel verimlilik ve kârlılığa yönelik etkileyici bir adım atan Riot Platforms, 2023 yılında tek bir Bitcoin madenciliği maliyetinde önemli bir düşüş olduğunu bildirdi . Şirketin stratejik ayarlamaları ve teknolojik ilerlemeleri, madencilik giderlerinde Bitcoin başına yaklaşık 3.686 dolar düşüşe yol açtı.

Şirket geçen yıl maliyetlerde yüzde 33’lük bir düşüş yaşadığını bildirdi. Bu optimizasyon, Riot’un her Bitcoin’i 2022’de 11.225 dolardan ortalama 7.539 dolara düşürerek çıkarmasına olanak tanıdı.

Maliyet verimliliği, toparlanan kripto para piyasasıyla birleştiğinde, Riot’un yıllık gelirini, bir önceki yılda kaydedilen 259,2 milyon dolara göre artış göstererek 280,7 milyon dolara çıkardı. Firma, Bitcoin’in 2022’deki 28.245 dolardan biraz daha yüksek olan ortalama değerinden 2023’te Bitcoin başına 28.859 dolar olarak yararlandı.

Riot Platforms operasyonel kapasitesini de stratejik olarak genişletti. Firma, Aralık 2023’te sektörün önde gelen üreticilerinden biri olan MicroBT’den 66.560 madencilik ekipmanı satın aldı. Bu satın alma, Riot tarihindeki en büyük genişlemelerden birini temsil ediyor ve stratejik olarak Nisan ayında beklenen Bitcoin halvinginden önce gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Riot, kripto madenciliği endüstrisini savunduğunu gösteren yakın tarihli bir hamleyle, Teksas Blockchain Konseyi ile birlikte ABD Enerji Bakanlığı ve diğer kurumlara karşı yasal işlem başlatmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın