Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kira Geliri Elde Edecek Reysaş GYO’nun Hisseleri Toparlanıyor

Reysaş GYO depo kiralama bildirimi yayımlarken, hisseleri Pazartesi günkü çöküşün ardından %4'ten fazla yükseliyor.
Kira Geliri Elde Edecek Reysaş GYO’nun Hisseleri Toparlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Reysaş) bugün depo kiralama bildiriminde bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Sakarya Arifiye’de bulunan deposunun 600 metrekarelik bölümünü kiraya verdiği duyurdu.

KAP’ta yer alan bildirimde, “Şirketimiz portföyünde bulunan Sakarya İli Arifiye İlçesi Yukarıkirezce Mahallesi 2587 Ada 46 Parsel; 34.199,71 m2 arsa üzerinde bulunan 13.484 m2 deponun 600 m2 depolama alanı “TKG Adapazarı Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.”e 11 aylığına kiraya verilmiştir. Kiraya verilen depodan 11 ayda yaklaşık 150.000-TL+KDV gelir elde edilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın geldiği sırada Reysaş GYO’nun RYGYO kodlu hisseleri %4,06 oranında yükselişle 4,87 liradan işlem görüyor.
Reysaş GYO Yüzde 4,06 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler Pazartesi günündeki düşüşün ardından Salı günkü işlemlerde 4,36 liraya kadar geriledikten sonra toparlanma eğilimi göstermeye başladı. Dünkü işlemleri 4,68 liradan sonlandıran hisseler, bugüne 4,71 liradan açıldı. Açılışta 4,76 liraya kadar yükselen hisseler, günü güçlü performansla geçiriyor.

Reysaş GYO hisseleri günün en yükseğini TSİ 14:15 sularında 4,91 lira ile kaydederken, daha sonra %4 civarı değer kazanımıyla işlem görmeye başladı.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman, haftalık bazda %9 değer kaybettiği görülüyor. Hisseler aylık bazda %11,33 düşerken, yıllık bazda %8,74 oranında değer kazandığı görüldü.

Hisselerin yükselişi sürdürmesi durumunda 4,95 lira ilk direnç seviyesi olarak takip edilecek. Eğer düşüşe geçerse 4,74 lira seviyesi takip edilmeye başlanacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu