Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Resmi Gazete’de Yayımlandı: Borç Yapılandırılmasında Süre Uzatıldı

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemede başvuru ve ilk taksit ödeme süresi uzatıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Detaylar haberde...
Resmi Gazete’de Yayımlandı: Borç Yapılandırılmasında Süre Uzatıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kamu borçlarının yapılandırma başvurularında ve ilk taksit ödemelerinde sürenin uzatılacağı dün duyurulmuştu. Konuya yönelik karar bugün Resmi Gazete yayımlandı. Cumhurbaşkanı kararı ile söz konusu düzenlemede başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri uzatıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan karar şu şekilde ifade edildi:

“7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunda yer alan başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerinin uzatılması hakkındaki ekli kararın yürürlüğe konulmasına, mezkür Kanun 9’uncu maddesinin on altıncı fıkrası gereğince karar verilmiştir.”

Buna göre söz konusu düzenlemenin başvuru, bildirim ve beyan süreleri 30.06.2023 tarihine kadar (bu tarih dahil), bu başvuru bildirim ve beyana ilişkin ilk taksit ödeme süreleri ise 31.07.2023 tarihine kadar ( bu tarih dahil) uzatıldı.

Bu kararın yayım tarihinde yürürlüğe gireceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.