Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekora Çıkan Hisse için Hedef Fiyat Yükseldi!

Borsa İstanbul’da TRGYO koduyla işlem gören Torunlar GYO’nun bilançosu beğenildi. Aracı kurumlar hedef fiyatını açıkladı. İşte detaylar;
Rekora Çıkan Hisse için Hedef Fiyat Yükseldi!
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar, 2024’ün ilk çeyrek finansal sonuçlarını paylaşan şirketler için değerlendirmelerini paylaşmayı sürdürüyor. Analistler bu kez Torunlar GYO (TRGYO) için hedef fiyatlarını açıkladı.

Halk Yatırım, araştırma raporunda Torunlar GYO’nun 805 milyon TL olan beklentinin üzerinde 1 milyar TL net kar açıkladığını belirtti.

Satış gelirlerini 2023’ün ilk çeyreğine göre yüzde 14 düşürerek 1,4 milyar TL seviyesinde bildiren şirketin operasyonel karlılığının yıllık yüzde 3,8 puan arttığı kaydedildi.

Halk Yatırım TRGYO için hedef fiyatını 59,30 TL’den 63,45 TL’ye çıkardı ve “al” olan tavsiyesini sürdürdü. Şirketin operasyonel varlıklardan elde edilen güçlü gelirleri sayesinde konut piyasasındaki gelişmelere karşı daha korunaklı göründüğü ifade edildi.

Torunlar GYO’nun defansif gelir yaratımını mümkün kılan güçlü varlıklardan oluşan kira gelirleri portföyü sayesinde diğer GYO sektörü hisselerine kıyasla korunaklı kalabildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ak Yatırım

Torunlar GYO’da tekrarlayan gelirlerin dirençli kaldığına dikkat çeken Ak Yatırım, güçlü nakit pozisyonunun satın almaların önünü açtığını aktardı.

Şirketin faiz gelirlerinin 2024 yılında net karı destekleyebileceği belirtildi ve bilançonun hisselere hafif olumsuz etki edebileceği ifade edildi.

Ak Yatırım analistleri hem operasyonel karlılık hem de Torun Tower’ın satışıyla desteklenen güçlü nakit pozisyonunu değer yaratma açısından olumlu bulduklarını paylaştı.

TRGYO için hedef fiyat 76 TL’ye yükseldi ve “endeksin üzerinde getiri” tavsiyesi devam etti. TRGYO’da yüzde 60 getiri potansiyeline işaret edildi. Hisse, Ak Yatırım’ın en çok önerilenler listesinde yer alıyor.

Rekora Çıkan Hisse için Hedef Fiyat Yükseldi!Kaynak: Paratic Piyasalar

Bilanço ve hedef fiyat revizeleri sonrasında TRGYO hisselerinde güçlü bir yükseliş görüldü. 14 Haziran tarihli son işlem gününü 47,4 TL ile tamamlayan hisse, 20 Haziran’da yüzde 4,6 artışla 49,6 TL’ye çıktı ve yeni rekoruna ulaştı. Hissede haftalık ve aylık yüzde 6, yıllık ise yüzde 211 artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.