Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekor Halka Arzıyla Gündem Olan Şirket İşleri Büyütüyor!

Ebebek Mağazacılık A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde Haziran 2024 dönemi mağaza sayısı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Rekor Halka Arzıyla Gündem Olan Şirket İşleri Büyütüyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılın Eylül döneminde gerçekleşen halka arzına yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Ebebek Mağazacılık A.Ş., 1 Temmuz tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde Haziran 2024 dönemi mağaza sayısı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da EBEBK koduyla işlem gören şirketin bildiriminde yer verilen bilgiler, mağaza sayısının bir önceki aya kıyasla artış gösterdiğini ortaya koydu.

Açıklamada, 31 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla 240 tanesi geleneksel, 7 tanesi ise mini mağaza konseptinde olmak üzere Türkiye’de toplam 247 mağazaya sahip olan şirketin mağaza sayısının 30 Haziran 2024 tarihi itibarıyla 242 tanesi geleneksel, 7 tanesi mini olmak üzere 249’a ulaşmış olduğu bilgisi verildi.

1 Haziran ile 30 Haziran 2024 tarihleri arasında Kocaeli’de ve Manisa’da birer tane olmak üzere toplam 2 mağaza açılışı gerçekleştirildiği ifade edildi.

Şirket geçen aylarda yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi vermişti. Yapılan açıklamada, yönetim kurulunun iki eşit taksitle ödenmek üzere hisse başına toplamda brüt 0.50 TL, net 0.45 TL temettü ödenmesi teklifinin genel kurulda kabul edilerek kesinleştiği duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner

Temettü ödemeleri için sunulan tarihlerin de onaylandığı ve ödemelerin 15 Ekim ve 16 Aralık 2024 tarihlerinde yapılacağı ifade edilmişti.

EBEBK Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 2,86 değer kaybıyla 10.343,31 puandan tamamlarken, EBEBK hisseleri endeksle paralel hareket gösterdi ve düştü.

Yıllık zirvesi 74,2 TL olan EBEBK hisseleri, günlükte yüzde 3,4 düşerek haftanın ilk gününü 45,4 TL seviyesine geri çekilerek tamamladı.

EBEBK Hisseleri Bugün Düştü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ebebek Mağazacılık hisseleri, aylık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 3,4 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.