Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu’ndan Oto Galeriler Hakkında Soruşturma

Rekabet Kurumu bugün yaptığı 3 farklı duyuruyla çeşitli şirketler hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Rekabet Kurumu’ndan Oto Galeriler Hakkında Soruşturma
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu tarafından resmi internet sitesi üzerinden 3 farklı soruşturma kapsamında çeşitli şirketlere soruşturma başlatıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada yüksek ısıya dayanıklı endüstriyel yalıtım maddeleri refrakter sektöründe faaliyet gösteren bazı firmalara fiyatları birlikte artırma iddiasıyla soruşturma açıldığı duyuruldu.

Soruşturma açılan şirkeler Asmaş Ağır Sanayi, Daussan Refrakter, Haznedar Durer Refrakter, Kümaş Manyezit, Piromet Pirometalurji, Remsan Refrakter olarak sıralandı. Şirketlere Rekabet Kanunu’nun 4. Maddesi kapsamında soruşturma açıldığı da eklendi.

O İllerdeki Bazı Oto Galerilere Soruşturma Başlatıldı

Rekabet Kurumu tarafından yayımlanan bir başka duyuruda ise Adana, Antalya ve Gaziantep’te faaliyette bulunan ERY Motors-Eray Aslan, Özgen Gallery ve Canatar Auto hakkında soruşturma açıldığı bildirildi.

Söz konusu illerde faaliyet gösteren oto galerilerin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddialarına yönelik yürütülen ön araştırma sonucunda soruşturma açılmasına karar verildiği kaydedildi.

Kimya Sektöründe Faaliyet Gösteren Bazı Şirketlere Soruşturma

Kurulun üçüncü duyurusu ise kimya alanında faaliyet gösteren şirketlere yönelik açılan soruşturmaya yönelik oldu. Soruşturma açılan şirketler Piyano Kozmetik, RRH Küçük Elektrikli Aletler, Wahl Elektrikli Aletler, 2B İnş. Müh. ve Mehmet Salih Ay – Veysel Elektronik olarak bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Soruşturmada adı geçen şirketlerin yeniden satış fiyatı tespitinde bulunmak iddiasıyla yürütülen incelemenin, Rekabet Kurulunca karara bağlandığına dikkat çekildi.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve tespitlerin yeterli bulunduğuna işaret edilerek soruşturma açılmasına karar verildiği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.