Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu’ndan Bir Soruşturma Daha: sahibinden.com

Rekabet Kurulu, sahibinden.com sitesine soruşturma açtığını gerekçesi ile ilan etti. Habere dair detaylar aşağıda;
Rekabet Kurumu’ndan Bir Soruşturma Daha: sahibinden.com
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu bugün yaptığı duyuru ile sahibinden.com olarak bilinen çevrim içi platform hizmetine aşırı fiyat uygulamak gerekçesi ile soruşturma başlattı.

Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. AŞ’nin, emlak ve vasıta satış/kiralama hizmetlerine yönelik çevrim içi platform hizmeti pazarlarında sahip olduğu hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak  iddiası ve 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırmanın Rekabet Kurulunca karara bağlandığı bildirildi.

Rekabet Kurumu’nun ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri, 30.06.2022 tarihli toplantısında müzakere ederek, bulguları ciddi ve yeterli bularak sahibinden.com hakkında soruşturma açılmasına, 22-29/469-M sayı ile karar verdiği söylendi.

Dün önde gelen 7 şirkete, Rekabet Kurulu’nun 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik soruşturma başlatıldığı duyurulmuştu.

Bugün iletilen ilanla birlikte sahibinden.com sitesine de 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırmanın Rekabet Kurulunca karara bağlandığı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Kurum duyurusunda, internet sitesinin çevrim içi platformda hakim durumunu kötüye kullanıp aşırı fiyat uyguladığı gerekçesi ile soruşturmanın açıldığını aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.