Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Önde Gelen 7 Şirkete Rekabet Kurulu’ndan Soruşturma!

Rekabet Kurulu önde gelen firmalara soruşturma açtığını kamuoyunun bilgisine sundu. Habere dair detaylar aşağıda;
Önde Gelen 7 Şirkete Rekabet Kurulu’ndan Soruşturma!
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu bugün yaptığı açıklamada Korkmaz, Gençler, Punto, Miele, Uğur Soğutma, Electrolux, Çetinler’e soruşturma açtığını söyledi.

Kurum yaptığı bildiride; “Korkmaz Mutfak Eşyaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Gençler Ev Araç ve Gereçleri Pazarlama Ticaret Anonim Şirketi ve Punto Dayanıklı Tüketim Malları İthalat İhracat Ticaret Limited Şirketi‘nin yeniden satıcılarının yeniden satış fiyatını tespit etmek ve Korkmaz Mutfak Eşyaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin yeniden satıcılarına müşteri sınırlaması getirmek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.” dedi.

Rekabet Kurulu; “Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 30.06.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Korkmaz Mutfak Eşyaları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gençler Ev Araç ve Gereçleri Pazarlama Ticaret Anonim Şirketi ve Punto Dayanıklı Tüketim Malları İthalat İhracat Ticaret Limited Şirketi hakkında soruşturma açılmasına, 22-29/474-M sayı ile karar verdi.” ifadelerini ekledi.

Miele Elektrikli Aletler Şirketi’nin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik yürütülen ön araştırmanın Rekabet Kurulu’nca karara bağlandığı iletildi.

Kurumun ön araştırmada elde ettiği bilgi, belge ve yapılan tespitleri 30.06.2022 tarihli toplantısında müzakere ederek, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Ltd. Şti. hakkında soruşturma açılmasına, 22-29/473-M(1) sayı ile karar verdiğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Uğur Soğutma Makinaları Şirketi’nin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik yürütülen ön araştırmanın kurul tarafından karara bağlandığı açıklandı.

Rekabet Kurumu’nun ön araştırmada elde ettiği bilgi, belge ve yapılan tespitleri ile 30.06.2022 tarihli toplantısında müzakere ederek, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Uğur Soğutma Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-29/473-M(2) sayı ile karar verdiğini ekledi.

Electrolux Dayanıklı Tüketim Mamülleri Şirketi ve Çetinler Dayanıklı Tüketim Malları Şirketi’nin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik yürütülen ön araştırmanın Rekabet Kurulunca karara bağlandığı duyuruldu.

Ön araştırmada kurum elde edilen bilginin, belgenin ve yapılan tespitlerin 30.06.2022 tarihli toplantısında müzakere ederek, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Electrolux Dayanıklı Tüketim Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Çetinler Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında soruşturma açılmasına, 22-29/473-M(3) sayı ile karar verdiğini iletti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.