Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu Tarafından Google’a Soruşturma Başlatıldı

Rekabet Kurulu tarafından Google hakkında rekabeti ihlal suçlamasıyla yürütülen ön soruşmanın karara bağlandığı açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
Rekabet Kurumu Tarafından Google’a Soruşturma Başlatıldı
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurulu bugün yaptığı yazılı duyuruyla Alphabet Inc, Google LLC, Google International LLC, Google Ireland Limited ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. hakkında soruşturma açıldığını bildirdi.

Rekabet Kurumu resmi internet sitesinden paylaştığı yazıda söz konusu şirketlere Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği iddiasıyla yürütülen ön araştırmanın kurul tarafından karara bağlandığını aktardı.

Karara sebep olaraksa şirketlerin ekonomik bütünlük, çevrim içi görüntülü reklamcılık ve reklam teknolojileri hizmetleri faaliyetlerine ilişkin bağlama ve kendini kayırma davranışları sunuldu.

Ön Araştırmadan Elde Edilen Bilgi, Belge ve Tespitler Yeterli

Rekabet Kurumu yaptığı ön araştırmadan elde ettiği bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere ederek, bulguları ciddi ve yeterli bulduğunu belirtti.

Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespitine yönelik bahsi geçen şirketlerden oluşan ekonomik bütünlük hakkında soruşturma açılmasına karar verildiğine vurguda bulunuldu.

GCM Yatırım Banner

Diğer bir taraftan Rekabet Kurulu’nun aldığı soruşturma açılmasına ilişkin karar ile şirketlerin teşebbüs ya da teşebbüs birliklerinin Kanun’u ihlal ettikleri, ceza ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları anlamına gelmediği paylaşıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın