Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu Tarafından Bazı Devralma İşlemleri Onaylandı

Rekabet Kurumu bugün aldığı kararlara ilişkin yazı yayımlayarak bazı devralma işlemlerine onay verildiğini duyurdu. Detaylar haberde;
Rekabet Kurumu Tarafından Bazı Devralma İşlemleri Onaylandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rekabet Kurumu resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla Toon Boom Animation Inc.’in tek kontrolünün Integrated Media Company, LLC aracılığıyla TPG, Inc. tarafından devralınması işlemi uygun bulunduğunu bildirdi.

Yapılan açıklamada, Mikro Yazılımevi Yazılım Hizmetleri Bilgisayar Sanayi ve Ticaret AŞ’nin ortak kontrolünün Team System S.p.A. tarafından devralınması onaylandığı da kaydedildi.

Rönesans Enerji Üretim ve Ticaret AŞ’nin ortak kontrolünün TotalEnergies Renewables aracılığıyla TotalEnergies SE tarafından devralınma işlemine izin verildiği belirtildi.

Ayrıca Rekabet Kurulu, Ellab A/S’nin tek kontrolünün Novo Holdings A/S tarafından devralması işlemine izin verilmesini kararlaştırdığını paylaştı.

Bazı Firmalara Sözleşme Süresi Boyunca Bireysel Muafiyet Tanındı

Syneos Health Inc.’in ortak kontrolünün Veritas Capital Fund Management L.L.C., Elliott Investment Management L.P. ve Patient Square Capital Holdings LLC tarafından devralınması işlemi uygun bulundu.

GCM Yatırım Banner

Kurul yaptığı açıklamada Milpa Ticari ve Sınai Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ’nin tek kontrolü olan Re-Pie Portföy Yönetimi AŞ tarafından kurulan Re-Pie Portföy Yönetimi AŞ Secondary Girişim Sermayesi Yatırım Fonu tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına işaret edildi.

Hayat Sigortası Acentelik Sözleşmesi ve Hayat Dışı Sigorta Acentelik Sözleşmesi’ne ise Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’daki koşulların tamamını karşılaması sebebiyle sözleşme süresi boyunca bireysel muafiyet tanındığının da bilgisi verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.