Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu Nestle Türkiye’ye Büyük Cezayı Kesti

Rekabet Kurumu resmi sitesinden yaptığı açıklamada Nestle Türkiye'ye 346,9 milyonluk ceza kesildiğini duyurdu. Detaylar haberde...
Rekabet Kurumu Nestle Türkiye’ye Büyük Cezayı Kesti
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, Nestle Türkiye Gıda Sanayi A.Ş. hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını duyurdu. Soruşturma sonucunda idari para cezası kesildiği paylaşıldı.

Kurum, yiyecek ve içecek devi Nestle Türkiye’ye distribütörlerinin yeniden satış fiyatlarını belirlemek ve distribütörlerine bölge ve müşteri kısıtlaması getirmek nedeniyle soruşturma açıldığını hatırlattı.

Müzakere sonucunda Nestle Türkiye Gıda Sanayi A.Ş’ye idari para cezası verilmesine karar verildiği bildirildi.

Bu kapsamda Nestle Türkiye’ye, 2022 yılı gayrisafi gelirinin belirli bir oranında olmak üzere takdiren 346 milyon 911 bin 505 TL idari para cezası verildi.

Rekabet Kurumu, Ocak ayında Nestle Türkiye’ye 260 milyon 183 bin 629 TL para cezası kesmişti. Söz konusu ceza şirketin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği gerekçesiyle kesilmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın