Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu İki Firmaya Daha Soruşturma Başlattı

Rekabet Kurumu bugün yaptığı açıklamayla Meysu ve Aksaray Unlu Mamulleri hakkında ayrı ayrı soruşturma açılmasını karar verdiğini bildirdi. İşte detaylar;
Rekabet Kurumu İki Firmaya Daha Soruşturma Başlattı
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu bugün resmi internet sitesi üzerinden hızlı tüketim malları sektöründe üretici ve tedarikçi olarak faaliyet gösteren Meysu Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ ve Aksaray Unlu Mamulleri Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne yönelik yürütülen ön araştırmaların karara bağlandığı bildirildi.

Şirketlerin, alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek suretiyle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik yürütülen ön araştırmanın neticesinde soruşturma açılmasına karar verildiği kaydedildi.

Kurul tarafından alınan karara ilişkin ön araştırmalarda elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitlerin müzakere edildiğine işaret edildi.

Müzakereler sonucunda Rekabet Kurumu’nun, bulguları ciddi ve yeterli bulduğu ve söz konusu iki şirket hakkında ayrı ayrı soruşturma açılmasına karar verdiği paylaşıldı.

Diğer bir taraftan Rekabet Kurulu’nun aldığı soruşturma kararlarının, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin Kanun’u ihlal ettikleri, ceza yaptırımıyla karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları anlamına gelmediğine dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.