Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu Uludağ ve Namet’e Soruşturma Açacak

Rekabet Kurumu, hızlı tüketim malları sektöründe üretici olarak faaliyet gösteren Erbak Uludağ ve Namet Gıda hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
Rekabet Kurumu Uludağ ve Namet’e Soruşturma Açacak
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu bugün resmi internet sitesi üzerinden hızlı tüketim sektöründe faaliyet gösteren Namet Gıda ile Erbak Uludağ Pazarlama Satış ve Dağıtım A.Ş hakkında yürüttüğü ön araştırmayı tamamladığını açıkladı.

Kurul tarafından yürütülen ön araştırmanın sonucunda şirketlere yönelik soruşturma açılmasını karar verildiğini bildirdi.

Yapılan açıklamada, alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek üzere Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddesini ihlal ettiği iddiasına yönelik Erbak Uludağ Pazarlama Satış ve Dağıtım A.Ş. ve Namet Gıda Sanayi A.Ş. hakkında soruşturma açıkladığı kaydedildi.

Hızlı tüketim malları sektöründe üretici ve tedarikçi olarak faaliyet gösteren şirketlerin alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği de bildirildi.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitlerin Rekabet Kurulu’nun 18 Mayıs 2023 tarihli toplantısında müzakere edildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Bulguların ciddi ve yeterli bulunduğuna işaret edilen açıklamada, Namet Gıda hakkında soruşturma açılmasına 23-23/437-M sayı ile karar verildiği aktarıldı.

Erbak Uludağ Pazarlama Satış ve Dağıtım AŞ hakkında soruşturma açılmasına ise 5 Mayıs 2023’te yapılan toplantıda  23-20/384-M sayı ile karar verildiği vurgulandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.