Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu Canon Eurasia Hakkında Soruşturma Başlattı

Rekabet Kurumu, Canon Eurasia Görüntüleme ve Ofis Sistemleri A.Ş'ye soruşturma açtı. İşte kurum tarafından başlatılan soruşturmanın detayları...
Rekabet Kurumu Canon Eurasia Hakkında Soruşturma Başlattı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rekabet Kurumu, bugün yaptığı açıklamada Canon Eurasia Görüntüleme ve Ofis Sistemleri A.Ş hakkına soruşturma başlattığını duyurdu.

Kurum, Canon markalı ürünlerin yeniden satış fiyatını tespit etmek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen önaraştırmanın karar bağlandığını bildirdi.

Bu kapsamda önaraştırmada elde edilen bilgilerin, belgelerin ve yapılan tespitlerin 11.05.2023 tarihli toplantısında müzakere edildiği kaydedildi.

Kurum, bulguların ciddi ve yeterli bulunduğunu Canon Eurasia Görüntüleme ve Ofis Sistemleri A.Ş hakkında soruşturma açılmasına karar verildiği bildirdi.

Bunun yanında Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararlarının, haklı soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararı tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulduğu ifade edildi. Yapılan bu açıklamaların, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamayacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde Rekabet Kurumu dün Sahibinden.com hakkındaki soruşturmanın tamamladığını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın