Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ralli Alarmı: Bu Altcoin Patlayarak Fiyatını 10’a Katlayabilir!

Kripto dünyasının önde gelen analisti, Ripple ağının para birimi XRP'nin yukarı doğru patlayıcı bir harekete hazırlandığını iddia etti ve hedef verdi. Detaylar;
Ralli Alarmı: Bu Altcoin Patlayarak Fiyatını 10’a Katlayabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple ağının yerel tokenı XRP, son günlerde 0,62 ila 0,63 dolar civarında konsolide oldu ve aylık bazda önde gelen kripto para birimlerinin çoğundan daha küçük kazançlar elde edebildi. Yine de çok sayıda analist, varlığın bir fiyat patlamasının eşiğinde olduğunu tahmin ederek bu eğilimden etkilenmemeye devam ediyor.

Mütevazı kazanımlara rağmen analistler, XRP için yükseliş piyasası döngüsü ve yaklaşan Bitcoin yarılanması beklentileriyle desteklenen önemli bir fiyat artışı öngörüyor ve 1 ila 6 dolar arasında değişen hedefler belirliyor.

Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal savaşının sonucunun da varlığın fiyatını etkileyeceği sıklıkla vurgulanıyor.

“XRP Fiyatı 6 Dolara Kadar Uzanabilir”

XRP’nin “yeniden testini tamamladığını ve şimdi patlayıcı bir yukarı doğru hareket için hazırlandığını” savunan X kullanıcısı Mikybull Crypto, söz konusu analistlerden biri olarak öne çıkıyor.

Mikybull Crypto'dan XRP için 6 Dolar Tahmini Geldi
Kaynak: X / @MikybullCrypto

Tüccara göre XRP fiyatının bir sonraki hedefi 1 ila 6 dolar aralığında bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Finans uzmanı ve yatırımcı Vandell AlJaraah da konuya dahil olan isimlerden. XRP sahiplerinin şu anda cüzdanlarına sahip çıkması gerektiğine inanan isim, altcoin sezonunun henüz zirveye ulaşmadığına dikkat çekti.

AlJaraah şu ifadeleri kullandı: “XRP’yi zamanından önce satma tavsiyesini dikkate almayın. Altcoin sezonunun henüz zirveye ulaşmadığı ve Bitcoin yarılanmasının yaklaştığı bir yükseliş döngüsünün başlangıcındayız. Piyasa döngülerini anlamak, ihtiyatlı yatırım kararları için çok önemlidir. Daha başlamadık bile. Zirve 2024’ten 2025’e kadar olacak.”

Yaklaşan Bitcoin halvinginin (yarılanma) bir aydan kısa bir süre içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bu olay kabaca her dört yılda bir gerçekleşmekte ve madencilerin BTC blok zincirindeki blokları doğrulamak için aldıkları ödülü yarı yarıya azaltmaktadır.

Bitcoin’in anti-enflasyonist yapısının ayrılmaz bir parçası olan yarılanma sonrasında tarihsel olarak tüm kripto para piyasasında büyük bir canlanma gözlemlenmiştir.

XRP için Yükseliş Yönlü Beklentiler Artıyor

Dark Defender ve Egrag Crypto da son zamanlarda XRP fiyatı için yükseliş yönlü tahminlerde bulunan analistler arasında yer alıyor. İlki, daha önce tasvir edilen direnç seviyelerinin aşılması nedeniyle XRP’nin önümüzdeki ay 1 dolara ulaşabileceğini düşünürken, ikincisi fiyatın önümüzdeki haftalarda 1,40 dolara yükselebileceğini öngörüyor.

XRP Fiyatı Dar Bir Aralıkta İşlem Görmeye Devam Ediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzmanr, Ripple ve SEC arasında 23 Nisan’da görülmesi planlanan davanın sonucunun kripto para biriminin fiyatını etkileyebileceğinin unutulmaması gerektiğinin de altını çiziyor. Şirketin, geçen yıl ilk kısmi mahkeme zaferini elde ettiğinde XRP’nin yüzde 70 oranında fırladığı hatırlatılıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın