Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

QNB Portföyüne Yüzde 150 Kazandıran Çimento Hissesini Ekledi!

QNB Finansinvest bugün En Çok Tercih Edilenler listesinde bir revizyona gitti ve daha önce sinyalini verdiği gibi çimento hissesini portföyüne ekledi.
QNB Portföyüne Yüzde 150 Kazandıran Çimento Hissesini Ekledi!
HABER GİRİŞ

QNB Finansinvest bugün model portföyünde bir güncellemeye gitti. Cuma günü Çimsa’yı değerlendiren yatırım kuruluşu bugün model portföyüne eklediğini duyurdu. Şirket Cuma günkü raporunda “Parlak bir çimento hikayesi” başlığıyla Çimsa hisselerini endeks üstü getiri ve 43,50 TL hedef fiyat ile değerlendirmişti.

Bugün yayımladığı notta ise CIMSA‘yı “Top Picks” isimli en çok tercih edilenler listesine eklediklerini açıkladı. Şirketin operasyonel performansının 2023 yılının ilk 9 ayında güçlendiğine dikkat çeken kurum, güçlenen görünümün önümüzdeki dönemde devam etmesini beklediğini söyledi.

Çimsa hisselerinin uluslararası emsallerine göre yüzde 24 iskontolu işlem gördüğünü belirten QNB, şirketin uluslararası faaliyetlerini genişletmesine ve önümüzdeki dönemde daha da güçlü bir bilançoya sahip olmasını beklediklerine dikkat çekti. Kurum, “İskontolu değerlemesi, sağlıklı bilançosu ve güçlü kazanç ivmesini göz önünde bulundurarak CIMSA’yı En Çok Tercih Edilenler listemize ekledik,” ifadelerini kullandı.

CIMSA kodlu hisseler TSİ 11:25 sularında yüzde 1,45 düşüşle 31,24 lirada seyrediyor.
CIMSA Hisse Fiyatı - 11.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 26 Eylül’de 51,17 lira ile tüm zamanların zirvesini güncelledi. Bu seviyenin ardından geri çekilmeye başlayan hisseler, yıllık bazda yüzde 151,98 kazanca işaret ediyor. Buna karşın geçen ayın aynı gününe göre yüzde 4,78, geçen haftanın başına göre yüzde 8,23 kayıpla işlem görüyor.

QNB Finansinvets Cuma günü Çimsa hisseleri için endeks üstü getiri öngörüsünü paylaşırken, yüzde 34 yükseliş potansiyeli ile 43,50 TL 12 aylık hedef fiyat ile araştırma birimi kapsamına almıştı. 2024 yılında büyüme potansiyelinin güçlü olduğunu bugünkü notunda da tekrarlamış oldu.

GCM Yatırım Banner

SISE Portföyden Çıktı

QNB Finans Model Portföy
Kaynak: QNB Finansinvest

QNB Finansinvest bugünkü notunda Şişecam hisselerini listeden çıkarttığını da duyurdu. Hisse stop loss seviyesine ulaştığı için En Çok Tercih Edilenler listesinden kaldırıldığını belirten kurum, 6 Mart 2023 tarihinden itibaren BIST 100 endeksinin yüzde 32,4 altında performans sergilediğine dikkat çekti.

Şişecam hisselerinin 12 aylık hedef fiyatının 65 lira olduğunu ve yüzde 37 yükseliş potansiyeli sunduğunu ifade etti. SISE kodlu hisseler TSİ 11:40 sularında yüzde 0,13 yükselişle 47,48 lirada seyrediyor.

Şişecam hisselerinin yıllık getirisi yüzde 22,56 düzeyindeyken, aylık yüzde 1,98 ve haftalık yüzde 2,94 kayba işaret ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.