Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

QNB Finansbank 335 Milyon Dolarlık Kaynak için Anlaşma Sağladı

KAP üzerinden yapılan açıklamaya göre QNB Finansbank, 367 gün vadeli, iki parçalı kredi temini için anlaşma imzaladı.
QNB Finansbank 335 Milyon Dolarlık Kaynak için Anlaşma Sağladı
Son Güncelleme: 
Yorum

QNB Finansbank A.Ş., bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, yeni kaynak sağlanması hakkında bilgilendirmede bulundu. Bankanın 97 milyon dolar ve 196,5 milyon Euro olmak üzere iki ayrı dilimden oluşan kaynağı temin etmek üzere anlaşma imzaladığı duyuruldu.

Toplamda 335 milyon dolarlık kaynak hakkında yapılan açıklamada “367 gün vadeli kredinin toplam maliyeti, ABD Doları dilim için Libor+%2,50 ve Avro dilim için Euribor+%2,25 olarak gerçekleşmiştir.” bilgisine yer verildi.

Bankanın borsadaki son bir aylık performansına bakıldığında, kazanım tarafında bulunduğunu görmekteyiz.
QNB Finansbank Hisseleri Aylık Performans
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Salı günü BIST 100 endeksi %0,37 artışla 1459 puandan, bankacılık endeksi ise %1,10 artışla 1.177 puandan kapanış yaptı. Bugün Türkiye piyasaları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kapalı olacak.

Bankacılık endeksi altında işlem gören QNB Finansbank’ın QNBFB kodlu hisseleri dünkü kapanışı %3,53 değer kazancıyla 50,35 liradan yaptı. Hisselerin dönemsel değişimlerine bakıldığında haftalık bazda %9’un üzerinde artarak, 45,96 – 50,15 arasında işlem gördü.

Aylık süreçte en düşüğü 40,40, en yükseği 50,65 TL olarak gören hisseler, yatırımcısına %6,70 kazandırdı. Yıllık bazda ise %1,19 ile sınırlı bir getiri sundu. Banka hisseleri 52 haftalık süreçte en düşük seviyeyi 38,00, en yükseği ise 97,80 TL olarak kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu