Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin’e Kendi Halkından Tepkiler Giderek Artıyor

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna’ya başlattığı askeri saldırı nedeniyle birçok ülkeyi karşısına alırken, kendi halkından da yoğun eleştirilere maruz kalıyor.
Putin’e Kendi Halkından Tepkiler Giderek Artıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya-Ukrayna arasındaki savaş bir haftayı geride bırakırken, Putin’in Batılı ülkelerin yanında kendi halkının da desteğini kaybettiği görülüyor. Rus ordusu, müzakerelere hazır olduğunu ve hatta olumlu yaklaştığını belirtmesine rağmen saldırının şiddetini her geçen dakika daha da artırıyor.

En son gelen habere göre Rusya Herson kent merkezini ele geçirdi ve Harkov’a bir kez daha füze saldırısı yaptı. Ukrayna Devlet Acil Durum Servisi, ülkede 2 bin sivilin Rus ordusu tarafından öldürüldüğünü duyurdu.

Batılı ülkeler Putin’in bu savaşı hiçbir haklı gerekçesi olmadan başlattığını birçok kez vurguladı. Aynı yorum Ruslar tarafından da yapılırken, Moskova’da günlerdir savaş karşıtı yürüyüşler yapılıyor.

Putin’e tepki gösteren isimlerden birisi de dünyaca ünlü Rus model Irina Shayk oldu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda barış için dua ettiğini söyleyen Shayk, “Bunlar olurken nasıl uyuyabilir, çalışabilir veya iş görebiliriz?” dedi.

Putin Rusya Değil!

Putin Rusya Değil!
Kaynak: Twitter

Kremlin hükümetini eleştiren bir diğer isim Rus avukat ve aynı zamanda aktivist Aleksey Anatolyeviç Navalny oldu. Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda barış istediklerini söyleyen Navalny, “Korkmuş sessiz insanlardan oluşan bir millet olmayalım.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamasında “100 yıl önceki olaylarla ilgili sözde-tarihsel saçmalıkların, Rusların Ukraynalıları ve kendilerini savunan Rusları öldürmesi için nasıl bir bahane haline geldiğini izlerken sessiz kalamam ve kalmayacağım” diyen isim, televizyonlarda nükleer savaşı başlatmak için gerçek tehditler izlediklerini belirtti.

Herkesi sokaklara barış için çağırdığını ifade eden Navalny, Putin’in Rusya anlamına gelmediğini, en çok gurur duydukları şeyin “savaşa hayır” pankartı açtığı için gözaltına alınan 6824 kişi olduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.