Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin’den Erdoğan’a Tebrik Telefonu: Karşılıklı Yarar Sağlayacak

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre Putin Erdoğan’ı arayarak tebrik etti. İki ülkenin arasındaki güçlü ilişkiye dikkat çekildi. İşte detaylar;
Putin’den Erdoğan’a Tebrik Telefonu: Karşılıklı Yarar Sağlayacak
Yorum

Pazar günü yapılan seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52,18 oranında oy alarak seçimi kazanmayı başardı. Dünyanın dört bir yanından hükümet yetkilileri Erdoğan’ı arayarak tebrik etti.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Erdoğan’la telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görevine yeniden seçilmesini kutladı ve Rusya-Türkiye ilişkilerine değindi.

Putin’den Erdoğan’a Tebrik Telefonu: Karşılıklı Yarar SağlayacakKaynak: Twitter

Putin, iki ülkenin ilişkilerinin gelişmesine yapıcı ve karşılıklı yarar sağlayacak şekilde yaptığı büyük katkıyı takdir etti. Türk halkının ona verdiği desteği de göz önünde bulundurarak farklı alanlarda ikili işbirliğini büyütmeyi kapsayan fırsatlar oluştuğunu bildirdi.

Rusya hükümetinin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın Putin’e tebriklerinden dolayı teşekkür ettiği, ortak çalışmaları devam ettirme vurgusu yaptığı ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu