Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin, Rusya’daki Orman Yangınlarının Kötüleşme Riskine Vurgu Yaptı

Rusya’da son günlerde orman yangınları etkisini gösterirken, Devlet Başkan Vladimir Putin sürecin daha da kötü bir hal alabileceğini belirtti.
Putin, Rusya’daki Orman Yangınlarının Kötüleşme Riskine Vurgu Yaptı
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin etkisini artıran orman yangınlarının, ülkenin çeşitli alanlarında yayılabileceğini daha da kötüleşebileceğini ifade etti.

Orman yangınlarını görüşmek üzere yetkililerle görüşme gerçekleştiren Putin, “Durumun bozulma riskleri yalnızca ülkenin Avrupa kısmında değil, aynı zamanda yangın durumunun geleneksel olarak zor olduğu uzak doğunun bazı bölgelerinde de devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Rusya Orman Yangınlarının Etkisi Altında

Rusya’nın iklim değişikliği nedeniyle giderek daha fazla etkisini artıran orman yangınları, geleneksel olarak yaz boyunca sürüyor.

Hava sıcaklığının artan etkisi nedeniyle, Avrupa’da da orman yangınlarının etkisini gösterdiğine değinen Putin, Rusya’daki yangınların önceki yıllara göre daha az olduğunu belirtti. Bu azalmanın 3 kata kadar vardığını sözlerine ekledi.

Putin Talimat Verdi

Putin, Acil Durumlar Bakanlığı’ndan yangınların büyümesinin engellenmesi ve yeni tedbirler alınması için talimat verdi.

Yangınlar Rusya’nın başkenti Moskova’nın güneyinde bulunan Ryazan bölgesinde etkisini gösteriyor. Yapılan müdahalelere rağmen bölgedeki yangın tam anlamıyla kontrol altına alınabilmiş değil. Bakanlık açıklamasında, şu ana kadar 12 bin hektarlık alanın tahrip olduğu belirtildi.

Yetkililer alevlerin 6 yerleşim yeri için tehdit oluşturduğunu ve halkın daha güvenli yerlere tahliye edildiğini bildirdi. Şu ana kadar etkisini gösteren yangınlarda can ve mal kaybı yaşanmadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu