Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin Rus Varlıklarının Blokesine Misilleme Olarak Kayyum Atadı

AB’nin dondurduğu Rus varlıklarına el koymasının ardından Putin’den karşı hamle olarak kayyum ataması geldi. Detaylar haberde…
Putin Rus Varlıklarının Blokesine Misilleme Olarak Kayyum Atadı
Yorum

Ukrayna’yı işgal ettiği için bir yılı aşkın süredir Avrupa Birliği’nin (AB) yaptırımlarıyla savaşan Rusya, misilleme kararı aldı. AB’nin dondurduğu Rus varlıklarını iade etmeme ısrarını sürdürmesinin ardından bir hamle de Rus lider Vladimir Putin’den geldi.

Putin, dost olmayan ülke olarak ilan ettiği devletlere ait varlıklara kayyum atama izni verdi. Rusya Devlet Başkanı’nın imzaladığı kararnamede, Alman Uniper ve Finli Fortum şirketlerinin varlıklarına kayyum atandı.

Kararnamede yer alan ülkeler arasında başta Amerika olmak üzere Rusya’ya yaptırım uygulayan pek çok ülke yer aldı.

Yabancı varlıkların kontrolünün Rusya Federal Devlet Mülkiyet Yönetimi Ajansı tarafından yapılmasına karar verildi.

Enerji şirketi olan Uniper’in ülkede beş adet jeotermal güç santrali yer alıyor.

Bir diğer enerji şirketi olan Fortum’un ise yedi jeotermal güç santrali bulunuyor. Ayrıca çeşitli elektrik üretim ve dağıtım yatırımları da ön plana çıkıyor. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu