Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin Enflasyondan Dolayı G7 Ülkelerini Suçladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den, G7 ülkelerine yönelik suçlayıcı açıklamalar geldi.
Putin Enflasyondan Dolayı G7 Ülkelerini Suçladı
HABER GİRİŞ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ile başlayan savaş sonrası, Batılı ülkeleri suçlayıcı açıklamalar yapmaya devam ediyor. Şubat ayında başlayan savaş, küresel piyasaları olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Putin katıldığı çevrimiçi etkinlikte, küresel piyasalardaki son durumu değerlendirdi. Rusya Devlet Başkanı illegal yatırım araçlarının sorumsuzca kullanıldığını, pandeminin yarattığı sonuçların çarpıtıldığını belirterek, küresel ekonomideki krizin kötüleştiğini ifade etti.

Kriz Geniş Alana Yayıldı

Finans sistemindeki dalgalanmaya dikkat çeken Putin, gıda, enerji ve ham madde fiyatlarında artışın pek çok ülkenin gelişimini olumsuz etkilediğini ifade etti.

Putin bu olumsuz koşullara Ukrayna’daki savaşın neden olmadığını öne sürdü. Enflasyondaki artışın yeni olmadığını belirten Putin, G7 ülkelerinin sorumsuz politikaları ile pandeminin başlamasının, kötü gidişatı hızlandırdığını söyledi. Rusya lideri bu süreçte ürün ve hizmetler talep ve arzın azaldığını belirtti.

Putin: Ukrayna Mayınları Temizlemeli

Gıda krizine de değinen Putin, tahıl fiyatlarının gelişmekte olan ülkeleri vurduğunu ifade etti. Ukrayna tahılının Karadeniz’deki limanlar üzerinden sevkiyatının durdurulması ile ilgili yapay gündem oluşturulduğunu belirten Putin, buradaki tahılım sorunu çözecek miktarda olmadığını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna’da atıl durumda olan tahılla ilgili bir engellemelerinin olmadığını aktaran Putin, kıyıdaki mayınların temizlemeleri halinde Rusya olarak gemilerin uluslararası sulara geçişine izin vereceklerini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, BRICS toplantısında, Ukrayna işgalini kınamayan ülkelerin liderleri ile görüşeceğini söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.