Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin Enerji ve Kıtlık Uyarısında Bulunurken Batı’yı Suçladı

Putin, küresel enerji sektöründeki durumun piyasa dışı önlemler ve Gazprom üzerindeki baskı nedeniyle kötüleştiğini söylerken gıda uyarısında bulundu. İşte detaylar;
Putin Enerji ve Kıtlık Uyarısında Bulunurken Batı’yı Suçladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün yaptığı açıklamada dünya genelinde enerji sektöründeki durumun piyasa dışı önlemler ve Gazprom üzerindeki baskı nedeniyle kötüye gittiğini söyledi.

Batı’yı ekonomik alandaki kendi hatalarını Rusya Federasyonu’na kaydırmaya çalışmakla suçladı. Putin, gıda konusunda da uyarıda bulundu.

Daha önce yaptırımların dünyayı gıda sorununa sürükleyeceğini söyleyen Putin, bugün küresel kıtlık olasılığı nedeniyle Rusya’nın kıtlığın iç pazar üzerindeki etkisini en aza indirmek için gıda ihracatı konusunda daha dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Rusya’nın yerel gıda fiyatlarının dünya pazarından daha düşük olmasını sağlayabileceği konusunda ısrar etti.

Kremlin: Biden’ın Putin’e Hakaretleri Kabul Edilemez

Putin’in bu açıklamalarının yanı sıra Kremlin Sözcüsü, ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yönelik devam eden kişisel hakaretlerinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Tass’ın haberine göre hakaretlerin ABD Başkanı Biden’a yakışmadığına inanan Dmitry Peskov, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri içindeki çelişkilere dikkat çekerek şöyle dedi:

“Amerikalıların saflarında süregelen çelişkilere dikkat çekiyoruz: Başkan bir şeyi savaş suçu olarak adlandırdığında, Pentagon böyle bir sonuca varmasına izin verecek kesin verilere sahip olmadığı yönünde bir açıklama yapıyor.”

17 Mart’ta Biden, Rus mevkidaşı hakkında yaptığı açıklamalarda hakaret dolu ve saldırgan bir dil kullandı. Putin’i katil bir diktatör ve Ukrayna halkına karşı ahlaksız bir savaş yürüten katıksız bir haydut olarak nitelendirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın