Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin: Dünya Ekonomik Kölelik Yaratan Diktatörlüklerden Kurtuluyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyanın diğerlerini ekonomik köleliğe zorlayan diktatörlüklerden kurtulmakta olduğunu ifade etti. Detaylar haberde;
Putin: Dünya Ekonomik Kölelik Yaratan Diktatörlüklerden Kurtuluyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Çarşamba günü yaptığı açıklamada dünyanın, diğer ülkeleri ekonomik köleliğe zorlamaya çalışan bazı güçlerin diktatörlüğünden yavaş yavaş kurtulmaya başladığını ifade etti.

Sirius Eğitim Merkezi’nde organize edilen 3. Uluslararası Finansal Güvenlik Olimpiyatı’nda konuşma gerçekleştiren Putin, insanlığın çoğunluğu için daha demokratik, dürüst ve adil olan çok kutuplu bir dünya düzenini inşa etmenin kaçınılmaz ve tarihsel olarak gerekli olduğunun altını çizdi.

Konuşmasında, “Dünya, borç ve köleliğe sürüklemeyi, ekonomik sömürgelere dönüşmeyi ve dünyanın tüm bölgelerini kalkınma kaynaklarından mahrum bırakmayı amaçlayan bir finansal ve ekonomik modelin diktatörlüğünden yavaş yavaş kurtuluyor.” ifadesini kullandı.

Putin’den Finansal Piramit Vurgusu

Küresel para birimlerini yöneten ülkelerin finansal piramidin tepesinde yer aldığını ve bunun küresel çoğunluğun çıkarlarıyla uyumlu olmadığını sözlerine ekledi.

Açıklamalarının devamında, “Uluslararası sahnedeki tüm mevcut karışıklıklara rağmen, nihayetinde belirli bir uzlaşıya varacağımızı ve bu uzlaşının sadece bu finansal piramidin başındaki ülkelerin çıkarlarıyla sınırlı kalmayacağını umuyorum. Aslında bu anlaşılabilir bir durum, zira bunlar onların ulusal para birimleriymiş gibi görünüyor. Ancak bu, insanlığın ezici çoğunluğunun bugünkü çıkarlarıyla örtüşmüyor.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Siber suçlar sorununa da değinen Rusya Devlet Başkanı, siber tehditler konusunda ortak yaklaşımlar geliştirmenin çok önemli olduğunu söylerken bunların ortak küresel sorunlar olduğuna dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.