Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin: Batı, Otorite için Dünyanın Kalanını Feda Etmeye Hazır

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, birçok ülkenin açlık tehdidiyle karşı karşıya olduğunu söylerken Batı’ya çarpıcı suçlamalarda bulundu. İşte detaylar;
Putin: Batı, Otorite için Dünyanın Kalanını Feda Etmeye Hazır
HABER GİRİŞ

Savaşın 78. gününde Rusya-Ukrayna gelişmeleri endişeyle izleniyor. Rusya uluslararası olarak kınamalar ve sert yaptırımlarla karşı karşıya kalırken Batı ve müttefikleri Ukrayna’yı desteklemeyi sürdürüyor. Finlandiya bugün NATO üyeliği için tarafını açıkça belli ederken Rusya’dan arka arkaya açıklamalar geldi.

Rus lider Putin de Batı suçlamalarıyla gündeme geldi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı ülkelerdeki olası açlık dahil Rusya’ya yönelik yaptırımların küresel sonuçlarının sorumluluğunun, hakimiyetleri uğruna dünyanın geri kalanını feda etmeye hazır olan Batılı ülkelere ait olduğunu söyledi.

Halihazırda birçok ülkenin açlık tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirten Putin, Rusya’ya yönelik yaptırımların devam etmesi halinde Avrupa Birliği’nin (AB) de geri dönüşü zor sonuçlarla karşılaşabileceğini kaydetti.

Daha önce de gıda konusunda uyarıda bulunan Putin, yaptırımların küresel ekonomiye zarar verdiğini ve dünyada gıda ile ilgili sorunlar yaşanacağının altını çizmişti.

GCM Yatırım Banner

Buna karşılık, Rusya’nın hem son yılların sorumlu makroekonomik politikası hem de ekonomik egemenliği, teknoloji ve gıda güvenliğini güçlendirmeye yönelik sistemik çözümleri sayesinde dış zorluklarla güvenle başa çıktığını sözlerine ekledi.

Rus lider, yaptırımlarla nasıl başa çıktıklarını şu sözlerle açıkladı:

“Üretim şirketlerimiz, vicdansız ortakların ayrılmasından sonra temel mallar, endüstriyel ve hizmet ekipmanları, inşaat ve tarım makineleri dahil serbest bırakılan iç pazar nişlerini kademeli olarak dolduruyor.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.