Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin: 2022’de Tarım Ürünleri İhracatı 41,6 Milyar Dolara Yükseldi

Tahıl koridoru anlaşmasının uzatılmasından sonra bugün konuşan Putin, tüm yaptırımlara rağmen geçen yıl tarım ürünleri ihracatının 41,6 milyar dolara çıktığını açıkladı.
Putin: 2022’de Tarım Ürünleri İhracatı 41,6 Milyar Dolara Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün tahıl koridoru anlaşmasının uzatıldığını açıklamasından sonra bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rus tarım sektörü yetkilileriyle bir araya gelerek toplantı düzenledi.

Putin, toplantıda geçen yıl rekor düzeyde hasat gerçekleştirildiğini ifade etti.

“Bu Yıl Tahıl İhracatında Hedef 55-60 Milyon Ton”

Rusya-Ukrayna savaşanı nedeniyle Batılı ülkelerin Rusya’ya karşı uyguladığı yaptırımlar hakkında konuşan Putin, tüm bu engellemelere rağmen tahıl ihracatının sürdürüldüğünü söyledi.

Putin, 2022’de 158 milyon ton tahıl hasadının yapıldığını belirterek bunun modern tarihte ilk defa gerçekleştirilen bir hasat seviyesi olduğunu kaydetti.

Putin, “Dış ticaretteki engellere rağmen Rusya, tarım ürünleri ihracatını geçen yıl 41,6 milyar dolara çıkarmayı başardı. Bu yıl tahıl ihracatımızın 55-60 milyon ton civarında gerçekleşmesini bekliyoruz.” dedi.

Rusya’nın küresel tahıl pazarında yüzde 19 payla dünyanın en büyük tahıl ihracatçısı konumunda olduğu aktarıldı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu