Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PTT’de Elektrikli Araç Devrimi

PTT AŞ, çevreci ve sürdürülebilir 2053 hedeflerine uygun araç sayısını artırmaya devam ettiğini duyurdu. Detaylar haberde;
PTT’de Elektrikli Araç Devrimi
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin köklü kurumlarından PTT, yenilikçi ve doğa dostu elektrikli araçları sayesinde daha çevreci hizmet sunmaya devam ettiğini duyurdu.

Şirketin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, posta ve kargo dağıtımında kullanılan doğa dostu ve enerji verimliliği yüksek elektrikli araç filosunun giderek genişlediği belirtildi.

PTT, Elektrikli Araç Filosunu Tanıttı

Paylaşılan tanıtım videosunda “0 emisyon, 0 karbon”, “7 kat daha fazla enerji tasarrufu”, “yenilikçi ve doğa dostu” ibareleri kullanılırken şu ifadelere yer verildi:

Sürdürülebilir ve çevreci 2053 yılı hedeflerine uygun araçlarımız ile görevdeyiz! PTT Ailesi olarak doğa dostu ve yenilikçi elektrikli araçlarımız sayesinde daha çevreci bir hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Genel Müdür Hakan Gülten de şahsi sosyal medya hesabından kurumun tweetini paylaşırken, şirketin elektrikli araç filosunun her geçen gün genişlediğini dile getirdi. Gülten, paylaşımında “PTT ailesi olarak daha çevreci bir anlayışıyla elektrikli araç filomuza yenilerini ekledik” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Elektrikli dağıtım araçları hakkında verilen bilgilerde; kullanımı giderek artan sıfır karbon salınımlı araçların en dar sokaklarda bile hizmet verebildiği aktarıldı.

Enerji maliyeti yönünden içten yanmalı motorlara göre 7 kat daha fazla avantaj sağlayan, sıfır karbon salınımlı ve yüzde 100 elektrikli araçların tam dolu şarjla 220 kilometre kadar gidebildiği belirtilirken; düşük şarj maliyetiyle tasarruf sağlayan araçların 4 ila 9 saatlik sürede şarj edilebildiği vurgulandı.

E-ticaret ve kargo taşımacılığında çevre dostu yepyeni bir dönemi başlattığı söylenen elektrikli dağıtım araçlarının, kullanışlı tasarımına bağlı olarak en dar sokaklarda bile yol alabildiği belirtildi.

Ayrıca iki farklı hız moduna sahip, pratik yükleme ve boşaltma işlemleri yapılabilmesine olanak sağlayan bu araçların hızının saatte 55 kilometreye kadar çıkabildiği ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın