Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Porsche Orta Motorlu Bir 988 ile Lamborghini Huracan’a Rakip Olabilir!

Invisive, Porsche'nin Lamborghini-Ferrari-McLaren şeytan üçgeninde kendisini söz yapacak 988 Concept çizimlerini yayınlanmış!
Porsche Orta Motorlu Bir 988 ile Lamborghini Huracan’a Rakip Olabilir!
HABER GİRİŞ

Uzun bir süredir Porsche’nin bazı rakipsel bazlı farkları kapatmak maksatlı orta motorlu bir spor otomobil üretmek istiyordu. Bununda yolu belli başlı, hali hazırdaki projelerinin üzerine bir şey eklemekti. Carscoops, Alman markanın İtalyan tehditlerine karşı ilk render görsellerini bizlere aktardı.

Porsche belki de bazı konularda zayıf kaldığını hissetmişti. Kendinden daha yeni olan McLaren şirketinin müthiş ataklarını yıllardır beraber izliyoruz. İtalyan Lambo Huracan ve Ferrari 488 GTB gibi süper spor modeller Porsche 988’in geçmek istediği ilk rakipleri olacak. Bakalım spor araba istenilenler nelermiş.

Düşünülen Porsche tasarım çizgileri sanki bir McLaren Speedtail’i anlatıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Onlarca yıldır süre gelen markanın yerleşmiş parça yansımanı görmemizin yanında 918 Spyder Hypercar izinde devam eden bir render çalışması görüyoruz. Yapının dış kısmında 988’in ayrı bir sınıfa mensup olduğu anlatılmış.

Diğer modellere göre daha çok kavis verilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Tamponun derinliği artırılmış, gümüş ögelere daha fazla yer verilmiş. Üst kısımda yeni 992 Turbo 911’de gördüğümüz dörtlü mercekli far yapısından farklı bir stil düşünülmüş.

Hız ve çeviklik üzerine inşa edilmek istenen 988’de kalıpların her biri normalinden daha büyük olacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Agresif başlık grubuna eklenen büyük kaliperler gideceği yüksek hızlardan bahsediyor. 988’i durdurmak için özel karbon seramik frenlere yer verileceğini anlıyoruz.

GCM Yatırım Banner
Teaser üzerindeki çizgiler bizlere başka bir konseptin dijital çizimlerini anımsatıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ön kısım hariç benzer duyguların aktarıldığı 939 RSR Concepti buraya tıklayarak baktığınızda 988’e , yansımalarına yer verdiğini görebiliriz.

Alman Porsche, arka kısımda farklı şeyler düşünüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Orta motorlu yapının üst kısmından arkaya bağlanan havalandırmalar Huracan’ı andırıyor. Kenarlara doğru genişletilen çamurluk ve tampon, far grubunu için almış. Invisive‘nin ortaya çıkardığı modelin eşsiz olduğu kısım arka yan kısımların lastikler gözükecek şekilde boş bırakılması!

Güncel Porsche arka stiline sahip 988’de ışıklı marka yazısı kışkırtıcı duruyor. Mantıklı ve sağlam bir duruşa sahip olan 988 hayali, mutlak bir elektrik motoruyla desteklenecektir.

Elbette güzel bir tasarım ve hayal ürünü olan Porsche 998’e 4.6L bir 8 silindirli motorlu yoksa 3.0L’lik çok beygirli bir seçeneğin yanına hibrit desteği mi verilir?

İlk önce Huracan ve 488’e rakip olacak projenin planlanıp, onay alması gerekir. Sizce Porsche 988’i çıkarsa nasıl bir politika izler?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.