Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Porsche Elektrikli Modeli Taycan Hakkında Çok İddialı Konuştu!

Porsche, Taycan EV'nin üretim ve satışı hakkında iddialı rakamlar veriyor. İşte detaylar...
Porsche Elektrikli Modeli Taycan Hakkında Çok İddialı Konuştu!
Yorum

Porsche, bir süredir kafayı dört kapılı bir GT aracıyla bozmuştu. Sağlam temeller üzerinde hazırlanan modelin hedef kitlesi başından belliydi. Tesla’nın sahip olduğu alana iz bırakmak! Sadece bu değil. Gelecekteki EV araç sınıfların da yerini garantilemek. Lüks segment çerçevesinde hareket eden Porsche, standart bir Taycan’nın da 911 türevleri gibi Carrera ve Turbo şeklinde olabileceğini de söyledi.

Tamamı elektrik gücü haricinde listelere melez bir seçenek de alınacak. Öte yandan aracın sürekli Panamera Turbo S ile aynı statüde olacağı ve ona göre satış politikası uygulanacağı söyleniyordu. Ancak o konu üzerine de Porsche “sandığınız kadar pahalı olmayacak” demişti. Şimdi detaylara geçelim…

Taycan’ın bayilere gitmesine ortalama 1 yıl kadar süre kaldı.

Yeni Porsche Taycan Satis Rakamlari 2 BinPorsche Kuzey Amerika başkanı ve CEO’su Klaus Zellmer elektrikli otomobil için ön siparişlerin başladığını söyledi. İnsanlar, Porsche Taycan’ın algısal olarak pahalı olacağını düşünmüşlerdi.

İlk prototiplerinden yola çıkıldığında haklı olarak aracın aşırı pahalı bir tipi vardı. Ancak marka CEO’su EV aracının Panamera ile Cayenne arasında olduğunu aktarmıştı.

Bizde sizlere modellerin sıfır fiyatlarını çıkartarak Taycan’ın 74.828 dolar ile 90.655 dolar arasında olması gerektiğini söylemiştik.

Porsche, Taycan’ın özellikle ilk yıl çok satacağını söyledi.

Yeni Porsche Taycan Satis Rakamlari 2020Ön siparişleri açık olan süper modelin her yıl 20.000 adet üretilmesi ve satılması bekleniyor. Bu denli kesin konuşmanın nedeni de gelen ön siparişler ve insanların Taycan almak için sıraya yazılması.

Dikkat çeken bir şeyde; Taycan’a başvuran insanların yarısından fazlası eskiden bir Porsche sahibi değilmiş.

Alman marka yetkilisine sorulduğu zaman hangi markadan size dönüş var diye, Tesla cevabı alınmış! Zellmer, normalde Porsche’ye dönüş yapan insanların Audi, Mercedes ve BMW’den geldiğini söylüyor.

Buradan bizim anladığımız da insanların Taycan’da Model S’ten fazlasını bulacaklarını düşünüyorlar. Konu hakkında farklı detaylardan bahsedildikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu