Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Popüler Altcoinde O Oran Yüzde 99 Düştü! Endişelenmeli mi?

Türk yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği meme coinlerden Shiba Inu için Shibburn verileri yüzde 99'luk bir düşüşe işaret etti. Ne anlama geliyor? Detaylar;
Popüler Altcoinde O Oran Yüzde 99 Düştü! Endişelenmeli mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para birimlerinin çoğunluğu, hafta başında yeşil yakmaya başlarken popüler meme coin Shiba Inu da gün içinde yüzde 2’ye varan kazanç elde etti. Fiyattaki mütevazı artışa rağmen, SHIB yakım oranında ise büyük bir düşüş yaşanmış gibi görünüyor.

Yakım Oranı 1 Milyondan Az Token Yakılmasıyla Yüzde 98,79 Düştü

Resmi SHIB yakım takip platformu Shibbburn’e göre son 24 saat içinde yalnızca 983.884 SHIB tokenı yakıldı ve bu veri, önceki güne göre yüzde 98,79‘luk bir düşüşe işaret etti.

Bu veri, yakılan token sayısında büyük bir düşüş anlamına gelmekte ve önceki günlere kıyasla önemli bir düşüşe işaret etmekte. Yakım oranındaki bu önemli düşüşün, kısa vadede SHIB fiyatı üzerinde aşağı yönlü bir baskı olasılığına ilişkin yatırımcı endişelerini artırması bekleniyor.

Shiba Inu yakımının temel amacı, dolaşımdaki SHIB tokenlarının miktarını azaltmak, dolayısıyla kıtlığı teşvik etmek ve ardından dolaşımdaki SHIB tokenlarının değerini artırmaktır.

Tokenlar, düzensiz olarak yakılmakta ve bazı günler diğerlerine kıyasla çok daha fazla token yakımı gerçekleşebilmektedir. Örneğin, Shiba Inu’nun katman-2 çözümü Shibarium’daki ilk SHIB yakımı 97 milyon SHIB tokenına ulaşmıştır.

GCM Yatırım Banner

Shiba Inu Yatırımcıları Endişelenmeli mi?

SHIB tokenları, herhangi bir yatırımcı tarafından üç SHIB yakım adresinden herhangi birine token gönderilerek yakılabilir. Shiba Inu topluluğunun pazarlama liderine göre SHIB yakım işlemi bir topluluk çabasıdır. Shibburn web sitesindeki veriler, ilk arzdan bu yana 410 trilyondan fazla SHIB tokenının yakıldığını göstermektedir.

Peki, yatırımcılar bu durumdan endişe duymalı mı? Aslında şu ana kadarki veriler ve fiyata yansımalarına bakıldığında yatırımcıların büyük endişe duymasını gerektirecek bir tablo yok denilebilir. SHIB yakım oranındaki mevcut azalma eğilimi bir süredir devam ediyor gibi görünüyor. Çünkü bir süredir yakım işlemlerinin fiyat üzerinde hiçbir etkisi yok gibi göründüğü için bu etkinliğe ilginin azaldığı gözlemleniyor.

SHIB Fiyat Grafiği
Kaynak: CoinMarketCap

Shibburn kayıtlarına göre Ekim ayında Eylül ayına kıyasla SHIB yakımlarında yüzde 37,12’lik düşüş görüldü. Kripto para biriminin fiyatı Ekim ayındaki dip seviyesinden yüzde 17’den fazla artış göstermesine rağmen yakım oranı performansı ay boyunca yavaşladı.

Piyasa değeriyle en büyük 19. kripto varlık konumundaki SHIB, haber yazımı itibarıyla 0,000008574 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 30 gün içinde hala yüzde 24 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın