Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Popüler Altcoin Büyük Yükselişin Eşiğinde! Patlama Gelebilir!

Kripto para piyasası, hafta sonuna yaklaşırken sakin görünümünü koruyor. Dogecoin bu ortamda patlama sinyalleriyle dikkat çekiyor. Detaylar haberde;
Popüler Altcoin Büyük Yükselişin Eşiğinde! Patlama Gelebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para birimleri, Noel tatili öncesinde genel olarak yatay hareketlerini sürdürürken, Dogecoin gibi bazı önde gelen altcoinlerin fiyatı yakalanan yükseliş ivmesiyle daha yukarıları hedefliyor. DOGE pazarındaki boğalar, Elon Musk’ın tweet’ine rağmen fiyatı gün içinde 0.07864 dolara kadar yükseltti.

Son 24 saatin en güçlü yükselen kripto para birimlerinden biri olan DOGE’un güncel fiyatı ve fiyatın ulaşabileceği noktalara dair öne çıkanlar şu şekilde sıralanıyor:

  • DOGE fiyatı 0.07864 dolar direnç seviyesini kırabilirse, büyük bir yükseliş eğilimi gösterebilir.
  • Boğalar, ayıların erken ivmesini etkisiz hale getirip tüm gün piyasanın kontrolünü elinde tutabilir.
  • Mevcut teknik göstergelere göre, yükseliş eğilimi henüz tepe noktasına ulaşmış değil.

Doge Fiyatı Bugün Ne Durumda?

DOGE boğaları güne bir aksilikle başladı, ancak o zamandan beri günün olumsuz ivmesini geçersiz kılan güçlü bir ralli düzeneğinin mimarı oldular. Bununla birlikte, Elon Musk’ın yazılım ve sunucu ekiplerinin başına geçmek için Twitter CEO’luğundan istifa edeceğini açıklamasına rağmen, DOGE’un fiyatı yüzde 6.89’luk bir artışla 0.07864 dolara kadar yükseldi.

Bu olumlu trend, piyasa kapitalizasyonundaki yüzde 6.89’luk artışa ve 24 saatlik işlem hacmindeki yüzde 75’lik artışa bağlanarak, piyasa oynaklığının arttığına işaret ediyor.

Kripto para birimi, 11 Aralık tarihinde 0.10 doların altına düştü ve o zamandan beri ayın açılış fiyatının altında işlem görüyor. DOGE, yalnızca 2022’de oldukça değişken fiyat artışlarıyla değerinin yüzde 50’sini kaybetti. Analistler, kripto paranın mini boğa koşularının çoğunu ekosistem gelişmeleri ve genel piyasa duyarlılığı hakkındaki spekülasyonlara bağlıyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Elon Musk’ın yanı sıra Snoop Dogg, Gene Simmons ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban gibi ünlü destekleriyle ve çok katmanlı kripto para borsalarındaki listemelerle zaman içinde güçlü bir topluluğa dönüşen kripto varlık şu sıralar yine yükseliş sinyalleri yakmaya başladı.

Veriler Yükselişe İşaret Ediyor

Üst bandın yakın zamanda 0.07890 dolara ve alt bandın 0.07159 dolara dokunduğu Bollinger Bantlarının (BB) DOGE fiyat çizelgesindeki tutarlı genişlemesi, bu sinyallere daha fazla destek sağlıyor. Bu değişiklik yükseliş trendinin devam edeceğini gösteriyor. DOGE fiyat tablosunda, spot fiyatın üst banda doğru artması, boğaların kontrolde olduğunu göstermekte.

2 saatlik fiyat tablosunda göreceli güç endeksi (RSI) 70.00’e yaklaşırken, DOGE fiyatı üzerindeki yükseliş baskısı artıyor gibi görünüyor. Ancak, RSI aşırı alım seviyesine yaklaştığı için tüccarların yakın vadede dikkatli hareket etmesi önerilmektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

0.00098 noktasında sinyal hattını aşan Hareketli Ortalama Yakınsama Sapma (MACD) göstergesi, DOGE piyasasındaki yükseliş eğilimini daha da teyit ediyor. DOGE piyasasındaki bu yükseliş, histogramın artık pozitif bölgede olması gerçeğiyle destekleniyor.

Kritik Seviye Aşılırsa Fiyat Uçuşa Geçebilir!

DOGE fiyatı, 0.07864 dolar direnç seviyesini aşabilirlerse, kısa vadede önemli ölçüde daha yüksek seviyelere çıkma potansiyeline sahip görünmekte.

Ancak boğalar başarısız olduğunda, ayılar kontrolü ele geçirebilir ve fiyatları günün en düşük seviyesi olan 0.07351 dolar veya altına çekerek, günün bu bölgede tamamlanmasını sağlayabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Musk’ın Bir Başka Paylaşımının Heyecanı Etkisini Sürdürüyor

Son olarak Elon Musk’ın bir başka tweetinden daha bahsetmek gerekir. Bilindiği üzere Musk, DOGE temalı önde gelen hesap @dogeofficialceo’nun Noel’den önce Twitter Spaces aracılığıyla Dogecoin ordusuyla konuşmaya istekli olduğu davetine yanıt verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @dogeofficialceo

Musk’ın Dogecoin ordusuna verdiği bu yanıt, DOGE’nin fiyatında heyecan yaratmaya devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın