Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polygon, Ethereum Uyumlu Yeni SDK’sını Tanıttı

Geliştiriciler Ethereum uyumlu bağımsız zincirlerin ve ikinci katman protokollerinin oluşturulmasını sağlamak için yazılım kitlerini hazırladı.
Polygon, Ethereum Uyumlu Yeni SDK’sını Tanıttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Polygon, geliştiricilerin kendi Ethereum bağlantılı blok zincirlerini kolayca dağıtmalarına olanak tanıyan SDK’ları piyasaya sürdü. SDK’lar veya açılımı olan yazılım geliştirme kitleri, sorunsuz uygulama oluşturma için gerekli araçları içeren tek kurulum paketleri olarak kullanılıyor.

Geliştirilen SDK, fikir birliği ve senkronizasyon gibi parametreler için özel yapım çözümler içeren çeşitli tak ve çalıştır modülleri içeriyor. Bunun yanı sıra Polygon SDK ayrıca TxPool, JSON RPC ve gRPC gibi diğer modülleri de içeriyor.

Ethereum Ağının Acil İhtiyaçları Çözülecek

Ethereum Ağının Acil İhtiyaçları Çözülecek

Açıklamada SDK’nın Ethereum için çok zincirli bir ağın ortaya çıkışını görebilen bir “Polkadot on Ethereum” yaklaşımını yansıtacak şekilde tasarlandığı vurgulandı.

Polygon SDK’nın iki yinelemede var olacağı ve ilk sürümün geliştiricilerin Ethereum ağı ile tam birlikte çalışabilirliğe sahip bağımsız zincirler oluşturmasına izin verileceği belirtildi. İkinci SDK’da, geliştirici ekipleri Ethereum ana ağına doğrudan bağlı gerçek katman-iki protokoller oluşturabilecekler.

GCM Yatırım Banner

Sürüm duyurusunda, geliştiricilerin Polygon SDK’ya ek modüller eklemelerine olanak sağlamak için bir eklenti geliştirme planları olduğu belirtildi. Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, yeni SDK ile dağıtım kolaylığı ve L2 arası iletişim dahil olmak üzere Ethereum’un çoklu zincirli geleceği için acil ihtiyaçları çözeceklerini söyledi.

Daha önceden Matic olarak bilinen Polygon, Ethereum’u ölçeklendirmek için önemli bir platform olarak son zamanlarda popülaritesini artırıyor. Protokolün kullanıcı tabanının 75.000’e ulaştığı biliniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın