Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polkadot için İddia: DOT Fiyatının Geri Dönüşü Kaçınılmaz

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 92'lik düzeltme gerçekleştiren Polkadot fiyatı yükselecek mi? Detaylar haberde;
Polkadot için İddia: DOT Fiyatının Geri Dönüşü Kaçınılmaz
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle en büyük 13. kripto varlık olan Polkadot’un (DOT) fiyatı, yaklaşık iki yıl içinde, tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 55,09 dolar noktasından yüzde 92,91 gibi ciddi oranda düşüş yaşadı.

Büyük düşüş, DOT fiyatını en son Ekim 2020’de görülen seviyelere geri çekti. Kripto analisti Akash Girimath, buna bağlı olarak fiyatın bir dip oluşturma ve toparlanma şansının yüksek olduğunu belirtti.

Polkadot Fiyatı Yükselişe Geçti

Polkadot fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 92,91’e varan düşüş yaşamasının ardından şu anda dar bir aralıkta işlem görüyor.

Günlük grafikteki üç alçalan tepe ve eşit diplerin, alçalan bir üçgen yapısı oluşturduğunu söyleyen analist, bir yükselişin ardından veya bir trendin zirvesinde oluşan alçalan üçgenlerin, kırılma sonrasında düşüş trendine neden olabileceğini ifade etti. Ancak DOT’un, tüm zamanların en yüksek seviyesinden ciddi oranda düştüğü için aşağı yönlü bir kırılma olasılığının daha az olduğuna dikkat çekti.

Analist, bu teknik formasyonun düşüş eğilimine rağmen, momentum göstergesine daha yakından bakıldığında tam tersini gösterdiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Temmuz ortasından bu yana bir dizi düşük tepe üreten göreceli güç endeksinin (RSI), azalan bir trend çizgisini aşarak daha yüksek bir tepe ürettiği; Müthiş Osilatör’ün (AO), Ağustos sonundan bu yana sürekli olarak daha yüksek dipler üreterek düşüş momentumunun azaldığı bilgisini verdi.

Tüm bu işaretlerin, Polkadot için sıkılaşan fiyat hareketinden potansiyel bir kırılıma işaret ettiğinin altını çizdi.

DOT Yükselişi için Kritik Seviyeyi Verdi

İlk hedef olan 4,20 doların DOT boğaları için çok zorlayacağı olmayabileceğini, ancak sonraki 4,31 doları aşmanın boğalar için zorlu bir görev olduğunu belirtti.

Söz konusu direnç alanının, Haziran ortasında yüzde 33’lük bir ralliyi ve Ağustos ortasından sonuna kadar yüzde 11’lik bir sıçramayı kolaylaştıran kilit bir destek seviyesi olduğu bilgisini verdi.

Polkadot Fiyat Seviyeleri
Kaynak: TradingView

Bu seviyenin bir destek tabanına dönüşmesinin DOT boğalarının gücünü göstereceğini söyleyen Girimath, böyle bir durumda, Polkadot fiyatının bir sonraki direnç alanı olan 4,80 doları yeniden test edebileceğini ifade etti. Piyasa görünümünün yükselişe geçtiği bazı nadir durumlarda DOT rallisinin 5 dolarlık psikolojik seviyeyi hedefleyebilecek şekilde genişleyebileceğine de dikkat çekti.

“BTC Hareketleri Takip Edilmeli”

Polkadot fiyatı için iyimser görünüm mantıklı ve mümkün görünse de yatırımcıların Bitcoin (BTC) konusunda temkinli olması gerektiği konusunda da uyardı. Öncü kripto para biriminin, DOT da dahil olmak üzere altcoinler üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunun, trenddeki ani bir değişimin veya BTC’deki bir satış dalgasının, altcoinler üzerinde benzer bir etkiye sahip olabileceğinin altını çizdi.

Böyle bir durumda, günlük mum çubuğunun kritik destek seviyesi olan 3,98 doların altında kapanmasının daha düşük bir dip oluşturacağını ve tersine dönüş tezini geçersiz kılacağını sözlerine ekledi. Bu gelişmenin Polkadot’ta yüzde 7’lik bir çöküşe yol açarak, fiyatın 3,70 dolar seviyesini tekrar ziyaret etmesine neden olabileceğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.