Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polkadot, ADA ve XRP! Yüzde 783 Kazandıran Altcoin Hepsini Geçti!

Solana, kurumsal yatırımcılardan gelen 6,1 milyon dolarlık girişle altcoin topluluğunun lideri olarak öne çıktı. Coinshares verileri paylaştı. Detaylar;
Polkadot, ADA ve XRP! Yüzde 783 Kazandıran Altcoin Hepsini Geçti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Solana ağının yerel para birimi SOL’un fiyatı, geçen hafta kurumsal yatırımcılardan 6,1 milyon dolarlık önemli bir giriş kaydetmesine rağmen, Bitcoin (BTC) fiyatındaki sert düşüşün etkisiyle Salı günü keskin bir gerileme yaşadı.

Uzmanlar, son zamanlarda yaşanan meme coin çılgınlığı, Solana’ya fayda sağlamış ve geçen hafta sermaye çekmiş olsa da, son fiyat düşüşünün ardında zincir üstü faaliyetlerdeki düşüş ve girişlerdeki yavaşlamanın olabileceğine dikkat çekiyor.

Solana Kurumsal Sermaye Girişinde Toparlanmanın Öncüsü

Avrupalı alternatif varlık yöneticisi CoinShares’in verileri, dijital varlık yatırım ürünlerinin geçen hafta kurumsal sermaye girişlerinin toplam 862 milyon dolara ulaşmasıyla birlikte duyarlılıkta bir toparlanma gördüğünü ortaya koydu. Bu, önceki haftanın rekor 931 milyon dolarlık çıkışlarıyla karşılaştırıldığında neredeyse tam bir iyileşmeye işaret ediyor.

Kripto para piyasalarına en fazla giriş, 865 milyon dolarlık sermaye girişi kaydeden Bitcoin’den kaynaklandı.

Kripto Fon Girişleri
Kaynak: CoinShares

Bu arada, altcoinler toplamda 18,3 milyon dolarlık bir giriş yaşarken, Solana’nın Ripple (XRP), Chainlink (LINK) ve Polkadot’un (DOT) önünde yer alması dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Solana merkezli fonlar haftalık 6,1 milyon dolarlık bir girişe tanık olurken, zincir üstü faaliyetler ise keskin bir düşüş kaydetti.

Block’tan alınan zincir üstü veriler, Solana’daki yeni adreslerin ve aktif adreslerin sayısının 22 Mart’ta görülen altı ayın en yüksek seviyesinden bu yana düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

BTC Düzeltmesinin Ardından SOL Fiyatı Düştü

Bitcoin fiyatı, türev borsalarındaki büyük tasfiyeler nedeniyle Salı günü erken saatlerde 66 bin dolara geriledi. BTC’nin fiyat düşüşü, Solana da dahil olmak üzere büyük piyasa değerine sahip varlıklarda bir düzeltmeye yol açtı.

Solana Aktif Adresleri Düşüşte
Kaynak: Block

Solana tabanlı meme coin yükselişlerine ve Book of Meme (BOME), Cat in a dogs world (MEW) ve Tombili the Fat Cat (FATCAT) gibi varlıklardaki kullanıcı faaliyetlerine rağmen Solana fiyatı gün içinde yaklaşık yüzde 6’lık düşüş yaşadı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.