Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PlanB Hatırlattı: Bitcoin’in Kaderi Sadece 15 Ay Uzaklıkta!

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra büyük düşüş yaşayan Bitcoin'in fiyatını etkileyecek önemli gelişmeyi PlanB hatırlattı. Detaylar haberde;
PlanB Hatırlattı: Bitcoin’in Kaderi Sadece 15 Ay Uzaklıkta!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen yılın son aylarında 69 bin dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan Bitcoin (BTC) için 2022 yılı ağır darbelerle geçmeye devam ediyor. Kısa vadede Noel rallisi ile fiyatını biraz yukarı çıkarıp çıkaramayacağı merak edilen kripto para birimi için en önemli gelişmelerden birisini ise PlanB tekrar hatırlattı.

Bilindiği üzere, madencilik yoluyla üretimi gerçekleştirilen kripto para birimlerinde, üretim aşamasında blok başına düşen ödül miktarının belirli aralıklarla yarıya düşürülmesi “halving” yani “yarılanma” olarak anılmaktadır. İşte ünlü analist, yatırımcılara bu büyük olayın yaklaşmakta olduğunu hatırlattı.

Bir sonraki halving etkinliğine yaklaştıkça fiyatında yeniden tırmanma yaşama olasılığı bulunan Bitcoin için güncel veriler ve PlanB’nin söylemlerine dair önemli noktalar şöyle:

  • PlanB, bir sonraki BTC halving olayının yaklaşık 15 ay uzakta olduğunu tweetledi.
  • CoinMarketCap verilerine göre BTC’nin fiyatı son 24 saatte arttı.
  • BTC’nin fiyatı ancak makroekonomik koşullar düzeldiğinde yükselmeye başlayabilir.

S2F modeliyle tanınan ünlü kripto stratejisti ve tüccarı PlanB tarafından dün paylaşılan bir tweet, bir sonraki BTC yarılanmasının yaklaşık 15 ay içinde gerçekleşeceğini gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @100trillionUSD

Kripto para piyasası takip ve veri sitesi CoinMarketCap’e göre, kripto piyasası liderinin fiyatı haber yazımı itibarıyla 16.816 dolar seviyesinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

CoinMarketCap’e göre, BTC’nin fiyatı son 24 saatte yüzde 0.46 arttı. Ancak Bitcoin’in fiyatı son 7 gün içinde yüzde 5.88 düştü.

BTC için işlem hacmi de son 24 saatte arttı. Amiral kripto para birimi için günlük işlem hacmi şu sıralar, düne göre yüzde 73.67 artışla yaklaşık 22,411,446,830 dolar seviyesinde bulunuyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Halving, BTC Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

BTC’nin fiyatı, 2021/2022 tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) sert bir düşüşün ardından aylık tablosunda konsolidasyona girdi. Uzmanlar, bir sonraki BTC halving etkinliğine yaklaşık 15 ay kala, etkinliğe giden kripto piyasası liderinin fiyatına her şey olabileceğini belirtiyor.

Son dönemde FTX’in çöküşü ve Binance borsasını çevreleyen FUD’nin tozu yatışırken, önümüzdeki birkaç ay BTC’nin fiyatının yükselmesine tanıklık edebiliriz.

Bu yükseliş tezinin ana nedeni, halving olayının madencilerin BTC’yi elde etmesinin daha zor olacağı ve dolayısıyla BTC’yi daha kıt hale getireceği anlamına gelecek olmasıdır.

FED’in Hamleleri Yakından Takip Edilmeye Devam Edecek

Ancak, ABD Merkez Bankası (FED) para politikasını sıkılaştırmaya devam edeceği için fiyattaki etkileyici olabilecek artışın en az 5 ay civarında gerçekleşme olasılığı az görünüyor.

BTC’nin fiyatı, yalnızca makroekonomik koşullar düzeldiğinde nefes alacak alana sahip olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.