Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

PGSUS, AHGAZ ve HLGYO’dan Son Duyurular

Borsa İstanbul’da işlem gören PGSUS uçak siparişini, AHGAZ duran varlık edinimini, HLGYO bedelsiz kararını açıkladı. İşte detaylar;
PGSUS, AHGAZ ve HLGYO’dan Son Duyurular
Yorum

Pegasus Hava Taşımacılığı (PGSUS), araç filosuna yeni uçaklar eklediğini duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada filo planlama stratejisi doğrutulsunda daha önce imzalanan 114 adet Airbus siparişinin güncellendiği, 36 yeni Airbus 321neo uçağına ilişkin sipariş verilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı aktarıldı.

36 adet Airbus 321neo uçağın teslimatlarının 2029 yıl sonuna kadar gerçekleşecek şekilde filoya dahil edileceği paylaşıldı.

PGSUS, günlük yüzde 4,2 artışla kapanışını 693 TL’den yaptı.

Ahlatcı Doğal Gaz

Borsa İstanbul’da AHGAZ koduyla işlem gören Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım, finansal duran varlık edinimini duyurdu.

Şirket, ödenmiş sermayesini 10.000.000 TL’den 20.500.000 TL’ye çıkaran DAHL Doğalgaz Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin sermaye artırımına 10.500.000 TL tutar üzerinden iştirak edileceğini, AHL Doğalgaz’ın AHGAZ’ın yüzde 51,2 oranında bağlı ortaklığı haline getirileceğini paylaştı.

AHGAZ, günlük yüzde 10 artışla günü 10,4 TL’den tamamladı.

Halk Gayrimenkul

KAP üzerinden açıklama yapan Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı.

Şirket, 2022 yılı kar payından hisse başına net 0,0047770 TL nakit temettü dağıtacağını, bunun yanında yüzde 4,7 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapacağını duyurdu.

HLGYO, günlük yüzde 2,5 gerileyerek 4,7 TL’ye indi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu