Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Peugeot Amerika Pazarında Satacağı Modelleri Belirledi!

Peugeot, 90'lı yıllarda bıraktığı Amerika pazarına tekrar girmek için 3 farklı modelini ihraç edecek. İşte detaylar...
Peugeot Amerika Pazarında Satacağı Modelleri Belirledi!
Yorum

1990’lı yıllarda çıktığı ABD pazarına geri girmeye hazırlanan Peugeot, PSA’nın belirlediği modellerini pazar için belirledi. Fransa otomotiv gündemi 350 milyonluk ABD için FCA ile ortak sürece girip girmeyeceğini de konuşuyor. Fiat-Chrysler grubunun verdiği demeçte, çıktıktan sonra yeniden girilecek Amerika pazarının daha zorlayıcı olacağını söylemişti.

Peugeot’un yeniden giriş yapacağı bir ülkede Kanada. Fransız marka en küçük A sınıfı araçlarının yatırımlarını durdururken, MPV segmentini SUV ve crossover tarzına dönüştürmüştü. İddialı teknolojik araç gelişimleri 3008 ve 5008 SUV’lara yüklenerek büyük beğeni kazanılmıştı.

Peugeot yenilikçi araç yapılarını küçük ve orta ölçekli olarak göndermek istiyor.

Peugeot Amerika Satis Modelleri 3008Peugeot’nun CEO’su Jean-Philippe Imparato, “3008’i başlattığımızda, Kaliforniya’dan da dahil olmak üzere aldığımız geri bildirimler “vay, bu araba süper oldu” diyen kişilere rastladık.” dedi. Kullanılan özellikler ve karoser yapılarınca Peugeot modelleri, gidilmek istenen ülke pazarı için uygun. Gerçi ABD halkı büyük düğmelere sahip kokpit ve yüksek hacim motor meraklısı olsa da devrin değiştiğini naklen görebiliyoruz.

Fransız marka güncel 308 ile de saldırı planları içerisinde.

Peugeot Amerika Satis Modelleri 508Sistemlerini hibrit araçlar üzerine yoğunlaştıran PSA’nın başarısı, Japon ve Alman rakiplerini zora sokabilir. Zira Toyota’nın son jenerasyon Corolla hatchback ve VW Golf’ün hakim oldu bölgelerde 308’in başarılı bir grafik yakalayacağına hiç şüphe yok. CEO Imprato, “PSA, her ne kadar pazarı tanısa da, ölçeklenebilir şekilde geri gelmek istiyoruz. Ve hesaplanamayan bir şeyler yüzünden milyarlarca doları israf etmek istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Şirket, geri dönüş bilgilerini Free2Move paylaşım programı ile toplayacak.

Peugeot Amerika Satis Modelleri SedanPeugeot, ABD operasyonlarını, piyasa hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olacak Free2Move araç paylaşım programı ile başlatacak. Gerekli analizler tam olarak bir araya getirildiği zaman PSA, Avrupa ve Çin fabrikalarında ürettiği modelleri yeni ülkesine ihraç edecek. Belki Peugeot’un Amerika’da kurulacak yeni tesisleriyle satış hacimleri desteklenebilecek.

Anlaşılan o ki 3008, 5008 ve 308 ile ilk saldırışı yapacak olan Peugeot, araç satışlarında yıkıcı bir politika izleyecek. Araç mantığında lüks, teknolojik ve günün şartlarını karşılayabilen Fransız, başarı için sadece iyi planlama yapması gerekli. Tahmin ediyoruz ki ikinci araç sevkiyat aşamasında 508 ve türevlerinin giriş taktikleri konuşulacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu