Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Petrol Ofisi’nden 5 Milyon Litrelik Akaryakıt Desteği

Petrol Ofisi, deprem bölgesine 5 milyon litrelik akaryakıt ikmal desteği sağladıklarını açıkladı. Detaylar haberde...
Petrol Ofisi’nden 5 Milyon Litrelik Akaryakıt Desteği
HABER GİRİŞ

Deprem bölgesine yardımlar devam ederken bir açıklamada Petrol Ofisi’nden geldi. Deprem bölgelerindeki arama kurtarma ekipleri ve depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik akaryakıt tedarik süreçleri ile ilgili bilgi verdi.

Söz konusu açıklamada Petrol Ofisi Grubu’nun ülkeyi derinden sarsan deprem felaketinin ilk anlarından itibaren ilgili kuruluşlar ile birlikte hareket ettikleri belirtildi. Bölgeye kesintisiz akaryakıt ikmali için çalıştıkların aktardı. Terminallerin ihtiyacı sürekli karşılayacak kapasitede çalışacaklarını söyledi.

“100 Bin Araca Yakıt İkmali Yapıldı”

Bu kapsamda AFAD’a sunulmak üzere 5 milyon litrelik akaryakıt ikmalinin 10 ildeki istasyonlara kademeli olarak tanımlanacağı ifade edildi. Sektörün tüm bileşenlerinin depremzede vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması adına seferber olduklarını aktardı.
Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla AFAD ile birlikte 5 bin 600’den fazla kamu kurumunun yaklaşık 100 bin aracına yakıt ikmali yaptıkları açıklandı.

En önemli önceliğin havalimanlarına JetA1 yakıtını tedarik etmek olduğu ifade edildi. Adana ve Gaziantep’teki ikmal merkezinde bu yönde tam kapasite ile hizmet verildiği ifade edildi.

“Seferberliği Sürdürmeye Hazırız”

Petrol Ofisi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“Petrol Ofisi olarak, depremin etkilerine karşı kamu ve özel sektörden tüm paydaşlarımızla birlikte giriştiğimiz seferberliği sürdürmeye kararlıyız. Tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza sabır diliyoruz.”

Petrol Ofisi’nin yanında Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) da dün konuya yönelik bir açıklama geldi. Deprem bölgesindeki vatandaşların ikmal sıkıntısı nedeniyle mağdur olmaması için benzin ve motorinde indirim yapıldığını açıkladı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.