Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PÜİS’ten Deprem Bölgesine Destek! Benzin ve Motorinde İndirim!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan, deprem bölgesine destek geldi. Benzin ve motorinde indirim yapılacak. Detaylar haberde...
PÜİS’ten Deprem Bölgesine Destek! Benzin ve Motorinde İndirim!
HABER GİRİŞ

Tüm Türkiye’den deprem bölgesine maddi manevi birçok destek gelemeye devam ederken, konuya yönelik bir açıklamada Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) geldi.

PÜİS tarafından bugün yapılan açıklamada Genel Başkan İmran Okumuş şu ifadeleri kullandı:

Bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzin ve motorinde yapılacak indirimin, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ikmal sıkıntısı nedeniyle mağdur olmamaları için ilgili kamu kurumları ve dağıtım şirketlerinin temsilcileri olan PETDER ve ADER Başkanları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda deprem bölgesinde bugünden geçerli olması kararını aldık.”

“Gün Para Kazanma Günü Değil, Devletin ve Milletin Yanında Olma Günüdür”

Okumuş, açıklamasında bu konuda destek veren başta Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK), tüm taraflara ve dağıtım şirketlerine teşekkür ettiğini açıkladı.

Ülkenin zor günlerden geçtiğini kaydeden Okumuş, bugün para kazanma günü değil devletin ve milletin yanında olma günü olduğunu bildirdi. Günün birlik olma günü ve yaraları sarma günü olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

PÜİS Başkanı Okumuş, deprem bölgesindeki vatandaşların yakıt sıkıntısı çekmemesi için çalışmaya devam edileceğini vurguladı. Konuyla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez ile süreli istişare halinde olduklarını bildirdi.

Yakıt İkmali Yapmayan Bayilere Ağır Ceza Gelecek

Deprem bölgesinde akaryakıt sorununun olmadığını belirterek, tek sorunun hava koşulları olduğunu kaydetti.

Mevut hava koşullarından dolayı POS cihazlarında sıkıntı yaşanabileceğini bayilerin tahsilat konusunda zorluk çıkarmamaları gerektiğini bildirdi. Hava yolları dışında keyfi bir nedenden dolayı yakıt ikmali yapmayan bayilerin ağır bir şekilde cezalandırılacağı ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.