Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Petrol Ofisi Hyundai Distribütörü ile Anlaşma Sağladı

Petrol Ofisi, madeni yağ pazarında elini güçlendirecek yeni bir iş birliği ile Hyundai iş makinelerinin Türkiye distribütörü HASEL’e yöneldi.
Petrol Ofisi Hyundai Distribütörü ile Anlaşma Sağladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2019’da yılın en itibarlı akaryakıt şirketi seçilen Petrol Ofisi’nden yeni bir atak geldi. Madeni yağ pazarının dev ismi, Hyundai iş makinelerinin yurt içi distribütörü HASEL ile iş birliği sağladı. İmzaların atıldığı anlaşma kapsamında Petrol Ofisi Grubu’nun ürettiği HXPRO madeni yağları, HASEL vasıtasıyla Hyundai iş makinaları müşterileri ve yetkili servislerine tedarik edilecek.

İş makinelerindeki verimliliği ve dayanıklılığı artıma özelliğine sahip olan HXPRO madeni yağları, periyodik bakım ve onarımlarda kullanılacak. Türkiye genelindeki tüm Hyundai iş makineleri yetkili servislerine tedarik sağlanacak.

Hyundai’nin oluşturduğu teknik standartlara göre geliştirilen HXPRO’nun üretimi, Petrol Ofisi’nin Kocaeli’nin Derince ilçesindeki madeni yağ fabrikasında yapılacak.

66 bin tonluk depolama kapasiteli fabrikada yıllık yaklaşık 140 bin tonluk üretim sağlanacak.

İş birliğine ilişkin açıklamada bulunan Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, Petrol Ofisi Grubu’nun pazardaki yüzde 29’dan fazla orandaki pazar payına atıf yaparak şöyle ifade kullandı:

GCM Yatırım Banner

“Hyundai tarafından belirlenen teknik standartlara uygun geliştirilen HXPRO markalı yağlarımız, iş makinalarının uzun vadede en verimli şekilde kullanılmasına ve yüksek koruma özelliği sayesinde makinaların bakım giderlerinde önemli bir tasarruf sağlanmasına yardımcı olacak.”

HASEL İş Makinaları Genel Müdürü Atilla Köksal ise yaptığı değerlendirmede, “Türkiye distribütörlüğünü sürdürdüğümüz Hyundai İş Makineleri’nin en ekonomik ve en verimli şekilde çalışmaya devam etmelerini sağlayacak madeni yağları ülkemizde kullanıcılarımıza ulaştırmak için kendi alanında öncü Petrol Ofisi ile yürüttüğümüz ortak çalışma sonucu ortaya çıkan bu ürünler, maksimum seviyede müşteri memnuniyeti sağlayacaktır” diye konuştu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın