Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Petrol Ofisi Grubu, Düşük Karbon Kahramanı Ödülünü Aldı

Petrol Ofisi, İstanbul Karbon Zirvesi'nde Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından Düşük Karbon Kahramanı seçildi. Detaylar haberin içerisinde;
Petrol Ofisi Grubu, Düşük Karbon Kahramanı Ödülünü Aldı
HABER GİRİŞ

Petrol Ofisi Grubu tarafından yapılan açıklamayla Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından “Düşük Karbon Kahramanı” ödülüne layık görüldüğü kaydedildi. Şirket, Maxima motor yağı ürünlerinin yeni ambalajı ile sürdürülebilir üretim ve tüketimine yaptığı katkı sebebiyle ödüle layık görüldü.

İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 8. İstanbul Karbon Zirvesi’nde kuruluşlar, sera gazı salınımlarını azaltıp karbon ayak izini düşürerek Türkiye’nin iklim krizine karşı direnç kazanmasına yönelik sosyal ve teknik uygulama başarıları için ödüllendirildi.

Şirketin net sıfır karbon emisyonu stratejisi kapsamında Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi’nde (POTEM) geliştirdiği yeni motor yağı teknolojisi Adaptech hakkında detay verildi.

Enerji ve Sera Gazı Kazanımı Sağlıyor

Adaptech’in her koşula uyum sağlayarak motoru koruduğu belirtildi. Söz konusu teknolojiyle kullanılan Maxima ürünlerinin yeni ambalajınınsa enerji ve sera gazı kazanımı sağlayarak sürdürülebilirliğe katkıda bulunduğu aktarıldı.

Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gürsu, “Bugünden Yarına Hazır” vizyonuyla teknolojiyi merkeze alarak tüketicinin değişen ve gelişen taleplerine odaklanan ürün yelpazelerini geliştirmeye önem verdiklerini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Gürsu yaptığı açıklamada, “Teknoloji merkezimiz POTEM’de sürdürülebilirlik odağında yaptığımız geliştirmelerde ürünlerimizin çevreye etkisini dikkate alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Farklı Sürüş Stillerine Yüzde 100 Adapte Olan Bir Ürün

Söz konusu kapsamda Maxima motor yağlarının Adaptech teknolojisi ile yenilerken uzman endüstriyel tasarım ekibiyle özel olarak geliştirilen yeni Maxima ambalajında da yüzde 25 oranında plastik geri dönüşüm malzeme kullanıldığını kaydetti.

Böylece ürünlerin üretiminde önemli miktarda petrol, enerji, atık depolama ve sera gazı kazanımı elde ettiklerini savundu.

Ambalajın çevreye olumlu etkisini tescil edildiği bahsi geçen ödülü almaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Gürsu, şöyle konuştu;

“Maxima motor yağlarımızı kullananlar sadece her türlü yol ve iklim koşuluna, farklı sürüş stillerine yüzde 100 adapte olan bir ürün kullanmakla kalmayacak aynı zamanda çevre dostu ambalajı sayesinde iyileştirilmiş bir kullanım deneyimi yaşarken çevrenin sürdürülebilirliğini de destek olacak.”

KAYNAK:. AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.