Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Petrol Düşerken Benzin ve Motorinde Yeni İndirim Beklentisi

Akaryakıt fiyatlarında yeni bir indirim beklentisi daha kendisini gösterdi. Benzin ve motorinde yapılacak indirimler şu şekilde…
Petrol Düşerken Benzin ve Motorinde Yeni İndirim Beklentisi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Brent petrol ve döviz fiyatlarındaki dalgalanmalardan doğrudan etkilenen akaryakıt fiyatlarında yeni güncellemeler yapılmaya devam ediyor. Son günlerde petrol fiyatlarındaki aşağı yönlü hareket, benzin ve ve motorine yeni bir indirim beklentisini beraberinde getirdi.

Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre benzin ürününde bu geceden geçerli olmak üzere 1 litre fiyatında 1 lira 16 kuruş indirim yapılması bekleniyor. Motorin ürününde ise 24 Kasım’da geçerli olmak üzere 1 lira 46 kuruş düşüş beklendiği kaydedildi.

Halihazırda İstanbul’da motorinin litresi 24,79 liradan satılırken, benzinde ise ortalama litre fiyatı 21.19 lira seviyesinde. Yeni indirimler ile beraber benzinin fiyatının 20,03 liraya gerilemiş olacak. Motorinde ise yeni fiyatın 23.33 liraya gerilemesi bekleniyor.

Akaryakıt fiyatlarındaki indirim beklentisi petroldeki aşağı yönlü hareketin hızlanması ile beraber geldi. Brent petrol litre fiyatı an itibarıyla 88 dolardan alıcı buluyor. Ham petrol ise 80 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Önceki günlerdeki düşüşün aksine bugün petrolde bir toparlanma hareketi geldi. Fiyatlar Rusya’da yaşanan bir patlama ile 5 dolarlık bir artış kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Benzinde geçen hafta içerisinde de litre fiyatı üzerinde indirim uygulanmıştı. 17 Kasım Perşembe günü 77 kuruş ve 19 Kasım Cumartesi günü 75 kuruş indirim yapılmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.