Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peskov: Bu Sözler Dünya Savaşı Başlatma Çağrısıdır!

Rusya- Ukrayna arasındaki gerilim tırmanarak devam ederken Rusya'dan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky'nin en son açıklamalarına gelen cevap dikkat çekti.
Peskov: Bu Sözler Dünya Savaşı Başlatma Çağrısıdır!
HABER GİRİŞ

Rusya- Ukrayna savaşındaki gerilimin ateşi giderek artmaya devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’nin en son yaptığı açıklamalar ortalığı karıştırdı. Rusya’dan konuya yönelik açıklama gecikmedi.

“Rusya’ya Karşı Önleyici Tedbirler Alınmalı”

Zelensky, dün Avustralya Lowy Enstitüsü’nde yaptığı görüşmede dikkat çeken açıklamalarda bulundu. NATO’nun, Rusya’nın nükleer silah kullanma olasılığını ortadan kaldırması gerektiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in blöf yapmadığını vurguladı. NATO’nun Rusya’ya baskı uygulaması gerektiğini aktardı. Önleyici saldırılar düzenlenmesinin gerektiğini belirtti.

“Bu Dünya Savaşı Başlatma Çağrısıdır”

Rusya Federasyonu Başkanı Basın Sözcüsü Dmitry Peskov,  Zelensky’nin bu sözlerine cevap verdi. Dünya kamuoyunun Vladimir Zelensky’nin, Rusya’ya yönelik önleyici saldırılarla ilgili açıklamasına dikkat etmesi gerektiğini vurguladı. Sözlerinin öngörülemez, korkunç sonuçları olan bir dünya savaşı başlatma çağrısından başka bir şey olmadığını belirtti.

ABD ve İngiltere’nin Ukrayna’yı etkilediğini, bu açıklamalardan onların sorumlu olması gerektiğini altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna Başkanı Zelensky, çok yakın bir zamanda da  müttefiklerine çağrıda bulunarak Putin’i caydırmaya yönelik baskı yapmaları gerektiğini söyledi. Bu açıklama Putin’in nükleer silah kullanma tehdidinin ardından geldi.

Putin ise geçtiğimiz günlerde Ukrayna’nın 4 bölgesi hakkında karar verdiğini ve bu bölgeleri ilhak ettiğini duyurdu. Ayrıca Batılı devletlerin her zaman Rusya’yı daha küçük devletlere bölmeyi hayal ettiğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın