Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenskiy: Putin Nükleer Silah Konusunda Blöf Yapmıyor

Ukrayna Devlet Başkanı, Rusya'nın tehditlerini ciddiye aldığını ve bunların nükleer şantaj için ilk adımlar olduğunu açıkladı. İşte detaylar;
Zelenskiy: Putin Nükleer Silah Konusunda Blöf Yapmıyor
Yorum

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rsuya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rusya’yı savunmak için nükleer silah kullanmaya hazır olduklarını söylerken ciddi olduğunu belirtti. Müttefiklerini Putin’i caydırmaya yönelik baskı yapmak için çağrıda bulundu.

Zelenskiy daha önceki açıklamalarında nükleer şantaj uyarılarını önemsememiş, dünyanın Putin’in nükleer silah kullanmasına izin vermeyeceğini paylaşmıştı. Şimdi ise bunların nükleer şantajının ilk adımları olduğunu bildirdi.

CBS News’in haberine göre Zelenskiy, “Bak, belki dün blöftü. Şimdi gerçek olabilir. Blöf yaptığını düşünmüyorum. Bence dünya onu caydırıyor ve bu tehdidi kontrol altına alıyor.” diyerek dikkat çekti.

Putin Savaşı Bitirmeyecek

Zelenskiy, Putin’in konuşmalarda savaşı bitirmeyeceğine yönelik sinyaller verdiğini söyleyerek, tehlikeli bir sinyal olduğunun altını çizdi.

ABD’li ve Avrupalı müttefiklerini Putin’e yaptırım uygulamaya çağıran Zelensky, “Bunun olası sonuçları olacağını anlıyorum. Bu sonuçlar diplomatik müzakereleri imkansız hale getirecek. Ancak onlar terörist ve korkudan bunu yapmalarına izin veremeyiz. Teslim olmayacaklar. Baskıya devam etmeliyiz.” dedi.

Ukraynalıları evlerine geri döndürmek için güvenliğe ihtiyaç olduğunu belirten Zelenskiy, maddi desteğe ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

Ülkede güven sağlandığı zaman Ukraynalı vatandaşların evlerin geri dönebileceğine dikkat çeken Zelenskiy, vatandaşların geri dönmesi ile bütçedeki 5 milyar dolar açığın kapanacağını iletti.

Kış aylarının Ukrayna için zorluk teşkil edeceği aktarılarak, Rusya’nın ülkedeki elektrik şebekesini hedef almasının beklediği belirtildi. Bundan korkmayacaklarını ve savaşmaya devam edeceklerini ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu