Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peskov: Bize Verilen Sözler Yerine Getirilmedi

Tahıl Koridoru Anlaşması'nın tekrardan uzatılmasına yönelik konuşan Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya'ya verilen sözlerin tutulmadığını söyledi. Detaylar haberde...
Peskov: Bize Verilen Sözler Yerine Getirilmedi
HABER GİRİŞ

Tahıl Koridoru Anlaşması’nın en son iki ay daha uzatılması kararı verildikten sonra sürenin daha fazla uzatılıp uzatılmayacağına dair görüşmeler devam ediyor. Konuya yönelik her konuşmasında Rusya’ya verilen sözlerin tutulmadığını yineleyen Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, yeni açıklamalarda bulundu.

Anlaşmanın uzatılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğine dair mesaj veren Kremlin Sözcüsü Peskov, “Dürüst olmak gerekirse, henüz çok önemli bir ilerleme görmüyoruz. Zira bize verilen sözlerin hiçbiri yerine getirilmedi. Biz bunu esas alıyoruz.” dedi.

“Karar Zamanı Gelince Açıklanacak”

Peskov, Rus tarafının kendi yükümlülüklerini net şekilde yerine getirdiğini vurgularken, mekanizmanın işlemeye devam ettiğini fakat bu durumun sonsuza kadar böyle gitmeyeceğini kaydetti.

Anlaşmanın sona ereceği sürelerin göz önünde bulundurulacağını, kararların geliştirileceğini ve zamanı geldiğinde açıklanacağını bildirdi.

Rusya tarafından en son konuya yönelik konuşan bir diğer isim Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin olmuştu. Bakan Verşinin, 18 Temmuz’da sona erecek olan anlaşmanın tekrardan uzatılması yönünde bir olasılık görülmediğini ifade etmişti.

GCM Yatırım Banner

Tahıl Koridoru Anlaşması’nın süresinin dolmasına bir aydan fazla varken Rusya tarafından olumsuz açıklamalar gelmeye devam ediyor. Her fırsatta yetkililer Rusya’ya verilen sözlerin tutulmadığını vurgularken, anlaşmanın tekrardan uzatılıp uzatılmayacağı ise merakını koruyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.