Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Peskov ABD Dahil Batılı Ülkeleri Düşman Olarak Nitelendirdi

Kremlin Sözcüsü Peskov, başta ABD'yi hedef alarak dost olmayan ülkelerin düşman haline geldiğini söyledi. Rusya'nın hibrit savaş ile karşıya kaldığını belirten Peskov'un açıklamaları haberde;
Peskov ABD Dahil Batılı Ülkeleri Düşman Olarak Nitelendirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Savaşın 83. gününde gerilim, NATO’ya katılması beklenen yeni üyeler ve Rusya’dan gelen açıklamalarla artıyor. Askeri olmasa da diplomatik ve ekonomik savaş, Rusya ile Ukrayna sınırlarını giderek daha çok aşarken Kremlin’den gelen “düşman” açıklaması dikkat çekti.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, bir konferansta yaptığı konuşmada ABD ve müttefiklerini düşman ifadeleriyle nitelendirdi.

Rusya’ya karşı hibrit bir savaş yürüten ABD de dahil olmak üzere Batılı ülkelerin düşman devletler haline geldiğini söyledi.

“Onlardan dost olmayan devletler olarak bahsetmeye devam ettiğimiz doğru, ancak düşman devletler olduklarını söylemeliyim, çünkü yaptıkları şey savaş” diyen Peskov, şu anda Rusya’nın hibrit savaşla karşı karşıya olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Hibrit savaş, silahlı Ukraynalı milliyetçilere ne yapmaları gerektiğini söyleyen ve onlara istihbarat verileri sağlayan ABD ve İngiliz danışmanlarla sınırlı değil. Hayır. Bu diplomatik bir savaş ve siyasi bir savaş. Dünyada bizi izole etmeye yönelik girişimler var. Bu bir ekonomik savaş.”

Aynı zamanda Peskov, dondurulan hesaplar ve paralara ilişkin mülkiyet hakkının dokunulmaz olmaktan çıktığını söyledi.

Batı ülkelerindeki hesaplarda dolar ve euro cinsinden varlıkların dondurulduğunu belirterek bunların çalındığını, çalınmaya çalışıldığını dile getirdi. Ancak bunlar için savaşacaklarının da üzerini çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu