Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Patron Hisselerini Satmak İstedi Hisseler Aşağı Gitti

Yatırımcısına yüksek getiri sunan isimlerden olan VBT Yazılım’ın paylarının satışa çıkarılacağının öğrenilmesi üzerine hisselerin primleri silinmeye başladı.
Patron Hisselerini Satmak İstedi Hisseler Aşağı Gitti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen gün bedelsiz sermaye artırımı duyurusunu paylaşan VBT Yazılım A.Ş.’nin hisse dönüşüm başvurusuna dair Merkezi Kayıt Kuruluşu’ndan (MKK) açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan MKK bildiriminde, VBT Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Birol Başaran’ın 780.000 TL nominal tutarlı şirket paylarının borsada satışa çıkarılması için başvuruda bulunduğu açıklandı.

Konuya ilişkin Başaran’ın açıklamasında, şahsi payların satışında gerekçe olarak şirketin yurt dışındaki atılımları gösterilmişti.

Dün yaptığı açıklamada VBT Yazılım’ın farklı ülkelerde şirket kurma hedefi olduğu ve ayrıca yabancı ortaklarla sözleşme yapmak için de teminata ihtiyaç duyduğunu söyleyen Başaran, gerekli finansmanın borsa tarafından karşılanacağına işaret etmişti.

VBT Yazılım Hisse 13.12.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yatırımcısına yıllık yüzde 140’ın üzerinde getiri sağlayan VBT Yazılım hisseleri (VBTYZ) aylık yüzde 18 oranında prim sundu.

Yılbaşından bu yana 172 TL seviyesine dokunduktan sonra son günlerde negatif bölgede yer alan hisseler TSİ 14.15 itibarıyla yüzde 4 düşüşe giderken 135,7 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.