Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Park Elektrik’ten Deprem Bölgelerine Yardım

Türkiye'de büyük bir yıkıntıya neden olan depreme yönelik yardımlar devam ederken bir destekte Park Elektrik'ten geldi. Detaylar haberde...
Park Elektrik’ten Deprem Bölgelerine Yardım
HABER GİRİŞ

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depreme yönelik yardımlar gelmeye devam ediyor. iş dünyasından büyük bir destek geliyor. Park Holding’e ait Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den de konuya yönelik bir açıklama yaptı.

Şirket Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden AFAD Yardım Kampanyasına Bağış Yapılması hakkında duyuruda bulundu.

250 Bin TL Yardım Yapıldı

Park Elektrik tarafından yapılan açıklamada, Ciner Grubu olarak afet bölgesinin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bölgeye gıda, ilaç, giyecek, makine/ekipman ve iş gücü desteği sağlandığı belirtildi. Bölgede yaşanan barınma sorununun giderilmesine destek olmak amacıyla çalışmalara başlandığı ifade edildi.

Şirket, AFAD’ın başlattığı yardım kampanyasına 250 bin TL nakdi bağış yaptığını açıkladı. 2022 yılı hesap döneminin görüşüleceği Olağan Genel Kurul Toplantısında pay sahiplerine söz konusu bağış hakkında bilgi verileceği aktarıldı. 2023 yılı bağış sınırının yapılmakta olan bağış ve yardımları kapsayacak şekilde belirlenerek pay sahiplerinin onayına sunulacağı ifade edildi.

Park Elektrik yapılan açıklamada şu ifadeleri kullandı:

GCM Yatırım Banner

“Bu vesileyle, depremden etkilenen yurttaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunar, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz. Ciner Grubu olarak, deprem bölgesi için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğimizi bildiririz.”

Bugün depremzedelere yönelik bir yardım açıklaması ise Borsa İstanbul Grubu’ndan geldi. AFAD ilke koordinasyon halinde deprem bölgelerinden gelen talepler doğrultusunda 5 tırlık yardım ulaştırıldığı aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.