Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul Grubu’ndan Deprem Bölgelerine Yardım Eli

Borsa İstanbul Grubu, Türkiye'yi derinden sarsan Maraş merkezli depremden etkilenen vatandaşlar için yardımda bulundu. Detaylar haberde....
Borsa İstanbul Grubu’ndan Deprem Bölgelerine Yardım Eli
Yorum

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremde depremzedeler için hem Türkiye’den hem de dünyadan yardımlar gelmeye devam ediyor. Konuya yönelik bir açıklamada Borsa İstanbul Grubu’ndan geldi.

Borsa İstanbul Grubu’ndan yapılan açıklamada deprem sonrası hemen harekete geçildiği kaydedildi. AFAD ilke koordinasyon halinde deprem bölgelerinden gelen talepler doğrultusunda 5 tırlık yardım ulaştırıldığı aktarıldı.

“Deprem Bölgelerine Gönüllü Olarak Çalışmalara Katkı Verildi”

Bunun yanında arama kurtarma çalışmaları için jeneratör ve kesici-delici hiltilerden ve depremzedelerin ısınma ihtiyaçları için elektrikli ve tüplü ısıtıcılardan oluşan 3 tırlık araç ve gereci 2 gün içinde ulaştırıldığı ifade edildi.

Borsa İstanbul Grubu depreme yönelik açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yardımlar, depremlerde en büyük yıkımın gerçekleştiği Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay illerinde Borsa İstanbul Grubu çalışanları tarafından, AFAD Deprem Koordinasyon kriz yönetim merkezlerine teslim edilmiştir. Ayrıca, bazı çalışanlarımız deprem bölgelerinde gönüllü olarak çalışmalara katkı vermişlerdir. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Bu gelişmelerin öncesinde Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., ve Europen Endüstri İnşaat Sanayi A.Ş.’den depremzedelere yönelik yardım geldi.

Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamalarda Oncosem, deprem başlangıcından bu yana toplamda 1.118.976,52 TL tutarında ayni bağış yaptığını belirtti.

Europen ise depremde zarar gören vatandaşlar için 2.000.000 TL tutarında yardımda bulunduğunu açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu