Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Paris Büyükelçisi Fransa’dan Yardımlar için Öneride Bulundu

Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Fransa’dan gidecek yardımlar hakkında konuştu.
Paris Büyükelçisi Fransa’dan Yardımlar için Öneride Bulundu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

18 binden fazla insanın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş depremleri, doğrudan ve dolaylı olarak milyonlarca insanı etkiledi. Buna yurt dışında yaşayan gurbetçiler de dahil. Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner, Fransa’da yaşayan Türk vatandaşları ile sürekli temas halinde olduklarını ve onlara nasıl yardım edebileceklerini değerlendirdiklerini söyledi.

Nakit transferi yaparak yardım etmek isteyen kişilerin büyükelçiliğin resmi sitesinde ve sosyal medya sayfalarında paylaştıkları AFAD ve Kızılay gibi yardım kuruluşlarının hesaplarına havale edebileceklerini belirtti.

Türkiye’de deprem olduğu bilgisini aldıklarında büyük üzüntü yaşadıklarını söyleyen Onarer, Türkiye’de 140 kadar Fransız uzmanın kurtarma faaliyetinde yer aldığını aktardı.

Fransa’nın bir sahra hastanesi gönderme önerisini kabul ettiklerini, Fransız makamlarının kısa sürede bu hastanenin ulaştırılması için harekete geçtiklerini söyledi.

Nakdi yardımların daha hızlı bir şekilde ulaştığını söyleyen Onaner, “Buradaki çok sayıda Türk vatandaşı veya diğer Fransız dostlarımız ‘Nasıl yardımcı olabiliriz?’ diye sürekli sorarak bizlerle temas kuruyor. Burada farklı seçenekler var. Belki en kolayı en hızlı şekilde ülkemize ulaşıp kullanılabilecek yardım şekli, nakdi yardımdır.“ dedi.

GCM Yatırım Banner

Fransa’daki tüm büyük bankaların Türkiye’ye Türk lirası olarak yapılacak havalelerde işlem ücreti almadığını belirterek önerilerinde bulundu. Bazı Türk vatandaşlarının ihtiyaç duyulan ürünleri Fransa’dan yollamak yerine, doğrudan nakdi yardım yapılarak, bu ürünlerin Türkiye’den temin edilmesinin daha kolay olabileceğini dile getirdi.

Her koşulda ayni yardım göndermek isteyen vatandaşların, bu yardımlarını Türkiye’ye ulaştırmak için tüm desteği sağladıklarını ve bu hususta gereken kolaylığı sağlayan Türk Hava Yolları’na teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. (Kaynak: AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.